1. Anasayfa
  2. Blog

CS GO Düşük FPS Sorunu

CS GO Düşük FPS Sorunu

Dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri olan CS GO için ülkemizden de yoğun bir ilgi mevcut. En çok CS GO oynayan 6. ülke konumunda olan Türkiye’de ne yazık ki birçok oyuncunun bilgisayarı bazı oyunlar için yetersiz kalabiliyor. Buna dahil oyunlardan biri olan CS GO için de FPS performansını arttırmak için birkaç ufak yöntem mevcut. Sizler de bu sayede artık oyunlarda daha yüksek bir FPS performansı yakalayarak daha akıcı bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. Ayrıca bu sayede düşmanlarınızı daha rahat bir şekilde vurabilmeniz de mümkün olacaktır.

Oyun Ayarları İle FPS Arttırmak

CS GO’da daha fazla performans alabilmek için en basit ve ilk yapılması gereken şey elbette oyun ayarlarına göz atmaktır. Oyun ayarları eğer yüksekte ise bu durum sizin düşük FPS değeri almanıza yol açabilir. Bu yüzden de oyun içerisinde takılma ve kasma gibi çeşitli sorunlar yaşayabilirsiniz. Buna ek olarak yine aynı durum yüzünden bilgisayarınız daha fazla güç harcayacağı için ekipmanlarınız da çabuk eskiyecektir. Sizler de oyun grafik ayarlarından kaliteyi ortaya çekerek bu sorundan kurtulabilirsiniz. Eğer ortalama değerde bir bilgisayara sahipseniz zaten bu sizin için fazlasıyla yeterli olacaktır. Ancak sorun halen devam ediyorsa grafik ayarlarını en düşüğe çekmeyi de deneyebilirsiniz. Bu sayede artık akıcı bir şekilde oyun oynamanız mümkün olacaktır.

Bilgisayar Donanımlarını Temizlemek

Bilgisayar donanımlarını temizlememeniz de CS GO ve diğer oyunlarda düşük kare değeri almanıza sebebiyet verebilir. Bu yüzden bilgisayar kasasını en azından 3 ayda bir temizleyerek donanımlarınızın üstündeki tozları alabilirsiniz. Yapacağınız bu basit işlem donanımlarınızın daha düşük ısılarda çalışmasını ve bu nedenle de daha fazla performans göstermelerini sağlayacaktır. Sizler de bu sayede artık oyunlarda daha yüksek FPS değerlerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ancak bu işlemi yaparken herhangi bir parçaya zarar vermekten kaçınmaya çalışın. Özellikle de yün kazakla bu işlemi yapmaya çalışmak bir takım statik akım yaratabileceği için parçalarınıza zarar verebilir. Ardından ise bilgisayarınızı başlatarak artık daha rahat ve akıcı bir şekilde oyunlarınızı oynayabilirsiniz.