1. Anasayfa
  2. İnceleme

Football Manager 2023

Football Manager 2023

Futbol adına, sonbahar/kış geçişi herkes için yılın en iyi zamanıdır. Kasım ayı civarında tüm takım taraftarları için yeni bir umut doğar ve tüm taraftarların futbol hakkında umutlu düşünceleri vardır. Şampiyonluk gitmese bile ‘bir araya geliyoruz’ diyenler oluyor ve kasım ayında herkesin yapabileceği bir brunch var. Futbolun bu kadar yoğun hissettirdiği bir zamanda, koçluk maçları da ilham vermenin veya en azından umudu test etmenin harika bir yoludur. 2023 hemen köşede. Bu arada Football Manager 2023, yılbaşı öncesi hayallerimizi şekillendiriyor. Hele ki bu yıl hayatımda ilk defa Dünya Kupası’nı kışın izleyeceğim için futbol havası oldukça sıcak. Geçen yıl Football Manager 2022’ye yaklaşık 1500 saat harcadım. Bu yıl ne olacağını tahmin edemiyorum ama FM 23 ile ilk yolculuğumdan gerçekten çok memnun kaldım. Şimdi taktik tahtaya geçelim ve FM 23′ün neler sunduğuna bakalım. Ustalar, En İyi Le Grande Equipe, Şampiyonlar!

Futbol oynamaya başladığımdan beri çok ciddi bir lisans tartışması var. Pro Evolution Soccer/Wining Eleven çok uzun zamandır tüm lisanslara sahip olmadan harika şeyler yapıyor. Uzun bir süre lisanslar FIFA’nın en büyük varlığıydı. Futbol Menajeri/Şampiyon Menajeri ayrı bir konu, CM döneminde görseller olmadığı için takım adlarını girerken lisans sorunu olmuyordu.Ancak takım adları bile lisansa tabi oldu. B. FM 22, Juventus’un Zebre’si bu yıl geri döndü, ancak adı Napoli yerine Partenope oldu. Bunun gibi bazı yeniden adlandırmalar var ama bunlar yamalanamayacak şeyler değil. Nasılsa gözlerin alışacak. Lisans işinin en güzel yanı elbette

AVRUPA KUPALARI!

 

Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Konferans Ligi, Football Manager 2023 için tamamen onaylanmıştır. FM’de bu özgünlüğün hakkını olabildiğince vermişler. Şampiyonlar Ligi müziği ilk turdan itibaren çalmaya başlayınca bambaşka bir hava veriyor. Maç öncesi ve maç sonu törenleri, Avrupa Kupası deneyimi hiç şüphesiz FM’in en atmosferik yeniliği. Benim gibi, zaten büyük maça takım elbise giyme ruhundaysanız, maçın sonundaki basın toplantısında kravatınızı düzeltmeniz gerekebilir… ama her gün 13 Şampiyonlar Ligi maçı oynayabilirsiniz. yıl (eleme hariç). ), bu nedenle her oyundan önce müzik çalmak bir süre sonra atlama düğmesini etkinleştirebilir.

Hayranlar pilav istiyor, plan değil

İster FM ister CM, 90’ların sonundan 90’ların sonuna kadar, kalem tutmaya başladığımdan beri yatağımda kağıt kalemle menajerlik oyunları oynuyorum. Bu not çalışmasını özellikle personel planlaması için yapıyorum. Aklımda her zaman bazı taktikler vardır. Önce bunları kağıda çizin, ardından malzemelerle olası transferlerin bir listesini alın. Bence FM 23’ün en büyük yeni özelliği personel planlayıcısı. Daha eski oyunlarda aslında benzer bir “Takım Derinliği” özelliği vardı, ancak bu sefer ellerde daha da kolay.

 

Ekibiniz için üç yıllık bir plan da yapabilirsiniz. Örneğin, Altyapının önde gelen adayı 1. yılda 5. ve 2. yılda 3. seçimdir. Alternatif ve üçüncü yıllar ilk tercihiniz olabilir. Planlama ve transfer yaparken bunu o pozisyon için ayarlasanız bile yine de düşük bütçeli rotary oyuncuları hedeflemeyi tercih edebilirsiniz.Tabii futbolda o kadar çok değişken var ki PSG’den kaç oyuncunun alacağını tahmin etmek zor. Bazen bir teklifle karşılaşırsınız, ancak transfer döneminin son gününde aniden bir plan yerine pirinç ararsınız. Yani Pirinse’den sonra Dimyat’a giderken evde bulgur yememek için tüm planlarınızı bu ekrana bağlamayın, benim için büyük bir birikim oldu. “Hüseyin Abi, senin çocuğun sorun çıkarıyor. Müdahale edebilir misin?”

 

Hatta sadık bir taraftar grubunun arkasındaki hedefi bile bulabilirsiniz, örneğin Borussia Dortmund’un ünlü golünün arkasındaki Güney Standında. Agresif oyun kültürü ve beklentisi olan, her maçı 1-0 kazanıp şampiyon olan bir takıma gelen taraftar, ‘ağabeyler bu takım böyle oynamaz! Söylentiler yayıldı ve siz kazanırken krediniz tükeniyor. Tabii ki, taraftarlar kazanmaya devam ederlerse puan topladıktan sonra kafalarını kaldıramayacaklar, ancak mesafelerini korumakta fayda var. Ayrıca basın toplantılarındaki “taraftarlar bugün harikaydı” söylemi bu yeniliğin bir sonucu olarak daha da önemli hale geldi. Pandemi sırasında gördüğümüz gibi, taraftarlar olmadan futbol bir hiçtir. Bu nedenle taraftarların her zaman içinin rahat olmasında fayda var.

Sezon özeti

Yaptığınız her iş, terfiler dahil aldığınız her karar karnenize işlenir. Sezon sonunda karnenizin güncellenip güncellenmediğini kontrol edebilirsiniz. FM 22’de de görülen bu sezon sonu görünümü daha dinamik ve daha fazla ayrıntıyı ön plana çıkarıyor. Oyun üzerinde çok fazla bir etkisi yok ama zorlu bir sezonun ardından geriye dönüp baktığımızda yaşadıklarımız. görmek için her zaman eğlenceli bir aktivite Transferler ve oyuncu izleme bu yıl zaten biraz değişti.

 

Transfer olarak nitelendirdiğim yönetici pozisyonlarının sayısındaki artış dışında gözle görülür bir ilerleme olmadı. Ancak gözlemci raporları hemen gelmiyor. Bir süre sonra öğreneceksin. Başka bir deyişle, transfer döneminin son gününde bir kutucuğu tıklayarak bir oyuncuyu öğrenmeyi beklemeyin. Mümkün olan en geniş oyuncu havuzuna sahip olmak için seçim listesini dolu tutun. Bir başka harika şey de İK planlamacıları ve gözlemcilerinin yan yana çalışmasıdır. Bu, seçtiğiniz taktikler ve kullanılan dizilişler için doğru oyuncuları yönlendirmek için Takım Planlayıcınızı takip edebileceğiniz ve ülke çapındaki gözlemcilerinize rehberlik edebileceğiniz anlamına gelir. Güney Amerika’da toplu ulaşıma yakın 2+1 ev almak iyi bir fırsat.

 

Football Manager 2023’e bir bütün olarak bakıldığında, selefinden çok da uzak değil. Yine de gözle görülür gelişmeler görmek güzel. Bu gelişmelerden en dikkat çekeni, kaleci kurtarma animasyonunun nihayet biraz daha normal görünmesi. Bunu gerçekten görebilirsin, özellikle de karşı karşıya geldiklerinde veya ayaklarını savuşturduklarında. 3D motoru yavaş yavaş gelişiyor. Yapay zeka, taktiksel zayıflıklardan önceki sürümlerden daha iyi yararlanarak sizi oyun sırasında sürekli olarak zor kararlar almaya itiyor. 5 oyuncu değişikliği olduğu düşünüldüğünde, bu taktiksel bir zevk demektir. Sonuç olarak Football Manager 2023, FM bağımlılarını kızdırmayacak ve size sonsuz eğlence getirecek. Dolayısıyla, zaten türün müdavimlerindenseniz, onu kitaplığınıza eklemekten çekinmeyin. Son bir şey: Oyun, ilk günden itibaren Game Pass’te mevcut olacak.

İlginizi Çekebilir