1. Anasayfa
  2. Haber

Cyberpunk 2077 Müjdesini Verdi. İlk Türk ve Ücretsiz DLC Geliyor!

Cyberpunk 2077 Müjdesini Verdi. İlk Türk ve Ücretsiz DLC Geliyor!
Cyberpunk 2077 Müjdesini Verdi. İlk Türk ve Ücretsiz DLC Geliyor
0

Cyberpunk 2077 Müjdesini Verdi. İlk Türk ve Ücretsiz DLC Geliyor! Cyberpunk 2077 DLC, Cyberpunk 2077 güncelleme ve Cyberpunk 2077 DLC ne zaman çıkacak gibi bilgileri sizler için derledik.

CD Projekt Red Cyberpunk 2077`yi 10 aralık 2020 tarihinde oyuncular ile buluştu. Oyun RPG yani bir rol yapma oyunudur. PlayStation 4, Stadia, Xbox One, PlayStation 5, Xbox X ve S Serisi, Microsoft Windows gibi birçok platformda yayına girdi.

Cyberpunk 2077 Müjdesini Verdi. İlk Türk ve Ücretsiz DLC Geliyor
Cyberpunk 2077 Müjdesini Verdi. İlk Türk ve Ücretsiz DLC Geliyor

Duyurulmasının ardından uzun bir geliştirilme sürecine giren oyun, çıktığında içerisinde çok fazla hata bulundurdu. CD Projekt Red oyunu duyurduğunda çok fazla özellikten bahsetti. Açık dünyası, görev yapısı, grafikleri, loot yapısı, yakın dövüş, karakter gelişimi, karakter tasarımı ve birçok özelliğin bizi beklediğini söyleyen CD Projekt Red, sözünü tuttu ve bu özellikleri bizlerle buluşturdu. Dünyası ve atmosferi ile birçok oyuncuyu etkilemeyi başardı. Karakter tasarımındaki çeşitlilik oyuncular tarafından taktir topladı. Oyunda sadece bir değil toplam 3 hikaye seçeneği bulunuyor.

Corporate (Kurumsal): Bu seçenekte karakterimiz büyük şirketler için çalışıyor. Kurumsallığı bozmadan bizlere verilen zorlu görevleri hızlıca yerine getirmeye çalışıyoruz.

Nomad (Göçebe): Bu seçenekte ise daha rahat ve özgür bir yol izliyoruz. Fakat bu sizi yanıltmasın, sınırlı ve kötü yaşam şartları oyuncuları beklemekte vereceğiniz kararlara dikkat edin.

Street Kid (Sokak Çocuğu): Bu seçenek oyuncular arasında en popüler olanı. V isminde bir karakteri oynuyoruz. Night City’nin aksiyonlu ve zorlu sokaklarında büyümüş karakterimizde, sokak jargonuna göre  ilerleyen bu hayat vereceğimiz kararları da etkiliyor.

Çıktığı tarihten itibaren içerisini de birçok hata bulunduran oyun, oyuncular tarafından eleştirilere maruz kaldı. Uzunca bir geliştirme sürecine giren oyun gold sürüm olarak çıktı. Oyunun çıkış tarihinin sürekli ertelenmesi oyuncuları meraklandırdı. Büyük beklentileri olan oyuncular, çıkış tarihinin sürekli ertelenmesini eleştirdi. Bu durum yapımcı firma tarafından oyuncuların gösterdikleri tepkilere daha fazla dayanamayıp oyunu piyasaya sürdü.

Oyunda yaşanan sıkıntılar özellikle konsol oyuncularına yansıdı. Playstation 4`de yaşanan sıkıntılar gündeme oturdu. Yapımcı konsol oyuncularından özür dileyerek iade seçeneği sundu. Ardından Cyberpunk 2077 DLC güncellemesi getireceğini duyurdu.

Cyberpunk 2077 Müjdesini Verdi. İlk Türk ve Ücretsiz DLC Geliyor
Cyberpunk 2077 Müjdesini Verdi. İlk Türk ve Ücretsiz DLC Geliyor

Yeni Gelen Ek Paketler Ücretsiz Olacak!

Cyberpunk 2077, dlc güncellemesinde gelecek olan DLC paketlerin ücretsiz olacağı resmi internet sitesinde duyurdu. Duyuruda ek paketin içeriği hakkında henüz bir bilgi paylaşılmadı. Ara ara kısa güncellemeler yayınlasalar da, Bu güncellemeler oyundaki küçük hataları düzeltmek içindi. Yeni gelecek paket önceki güncellemelerden daha büyük olacağı biliniyor. Bu pakette sadece bug ve hataları düzeltmek değil oyun içi geliştirmelerde olacağı tahmin ediliyor. Özellikle sitede duyurulan mesajda “Planlanan genişlemelerimiz sizi Cyberpunk 2077 dünyasında daha da derine çekecek denildi. Ayrıca ek paketlerde oyun içi hikayede ve seçimlerde farklılığa gidip zor seçimler getirileceği söylendi.

Yapılan duyuruda getirilecek olan DLC`nin, The Witcher III’teki gibi olacağı belirtildi. The Witcher 3`te iki tane ücretli hikaye devam paketi getirilmişti. Bu paketler dışında 16 adet ücretsiz ek paket getirilmişti. Bu sayede oyun içi geliştirmeler yapılması, oyuna daha geniş ve daha canlı bir atmosfer sunulmuştu.

Cyberpunk 2077 Müjdesini Verdi. İlk Türk ve Ücretsiz DLC Geliyor
Cyberpunk 2077 Müjdesini Verdi. İlk Türk ve Ücretsiz DLC Geliyor

2021 Yılında Hatasız Oyun Olma Yolunda İlerleyebilecek Mi?

CD Projekt Red, yapmış oldukları oyunlar ile çok fazla oyuncunun taktirini ve övgüsünü toplamış bir yapımcı. Yaptıkları oyunlardaki hataları ve bugları hızlı bir şekilde toplamak ve oyuncuya daha iyi bir oyun deneyimi sunmak konusunda çok başarılılar. The Witcher serisi yapımcının bu zamana kadar yapmış oldukları en büyük ve tek oyundu. The Witcher serisi dışında ufak tefek oyunlar yapmış olsalarda isimlerini bu seri ile duyurmuşlardı.

Cyberpunk 2077 ise çok büyük ve kapsamlı bir oyun. Sunmuş oldukları içirik hafife alınacak gibi değil. Oyuncular tarafından eleştirilere maruz kalsalar da bu oyunu geliştirmek basit değil. Bunun sebebi yeni nesil bir oyun olması. Yeni nesil oyunların özellikleri birden fazla platformda yayına girmek zorunda olmaları. Bir oyunu PlayStation 4, Stadia, Xbox One, PlayStation 5, Xbox X ve S Serisi, Microsoft Windows gibi çok fazla platformda stabil çalıştırmak kolay değil. Duyurulduğunda bu kadar platforma çıkacağı belli değildi.

Oyunda çok fazla hatanın bulunmasının sebeplerinden biride oyuncuların yapımcıyı bir an önce oyunu çıkartmaya zorlaması. Oyun için duyurulan çıkış tarihleri son anda çıkacak oyunun hatalarını anlamak ve bulmak için sık sık ertelenir. Bu oyun sektöründe normal bir durum. Yapımcı firmanın yapmış olduğu hata ise oyuncuları çok büyük beklentiye sokması oldu. Oyuncular sürekli ertelenen çıkış tarihlerinden sıkıldıklarını, Oyunun bir an önce çıkmasını istediklerini sosyal medya üzerinden duyurmuştu. Yapımcı firma ise bunu dikkate alıp oyunu piyasaya sürdü.

Oyun için düzenlemeler, güncellemeler ve DLC`ler geleceği belirtildi. Köklü ve büyük bir yapımcı firmanın bu gibi hataları bırakması beklenemez. Bir veya iki ay içerisinde oyunun gelecek olan DLC ve güncellemeler ile düzeleceği tahmin ediliyor. Zaman içinde oyunculardan geri dönüşler bu sürece hızlandıracaktır. Yakın zamanda bütün hataların giderileceği ve hatasız bir oyun olacağı konusunda yapımcı elinden geleni yapacaktır.

Eğer yazımızdan memnun kaldıysanız Oyun Post sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Cyberpunk 2077 indirmek için buraya tıklayın.