1. Anasayfa
  2. İnceleme

Discord Nedir? Nasıl Kullanılır?

Discord Nedir? Nasıl Kullanılır?
discord nedir
0

Discord temelde internet üzerinden sesli ve görüntülü iletişim kurmanıza olanak sağlayan, tamamen ücretsiz bir programdır. Discord nedir? Oldukça gelişmiş kodlama ve serverlara sahip, hem görüntülü hem de sesli biçimde aynı anda onlarca kişiyle konuşabileceğiniz programdır.

DiscordApp’in temel kullanıcı kitlesi oyunculardan oluşmaktadır. Bu nedenle genellikle oyun sektörü üzerine tanıtım ve reklam politikası izleyen uygulama şirketi Discord, oyun dünyasının iletişimini neredeyse tekeline almış durumdadır. Discord nasıl kullanılır? Sorusunun yanıtı ve bot ekleme gibi işlemlerin nasıl yapılacağını öğrenmek istiyorsanız, okumaya devam etmeniz yeterli olacaktır. Sitemizin bildirimlerini açarak, Discord ve benzeri diğer uygulamalar hakkında güncel haberlere de erişmeniz mümkün.

Discord Nasıl Kullanılır?

Discord’u bilgisayarda kullanmak için iki seçeneğiniz mevcut. Bunlardan birincisi Discord’un resmi web sitesine giderek (tıklamanız yeterli) tarayıcıdan Discord’u açmak. İkinci seçenek ise, Discord nasıl kullanılır? Sorusuna net yanıt olacak, aplikasyonu (uygulamayı) indirmek ve masaüstü veya laptopunuza Discord uygulamasını kurmak.

Discord mobil cihazlar için de kullanıma açık ücretsiz bir iletişim uygulamasıdır. Cihazlarınızın uygulama edindiğiniz bölümlerinden (PlayStore, AppStore gibi) Discord araması yaparak, uygulamayı indirebilirsiniz.

Discord Bot Ekleme Nasıl Yapılır?

Discord içerisine çeşitli botlar ekleyerek, kullanım amaçlarınızı çeşitlendirmeniz de mümkün. Discord nedir? Sorusunun cevabını değiştirecek nitelikte, ekstra özellikler ile Discord’unuzu donatmak istiyorsanız bunu bot ekleme işlemi sayesinde yapabilirsiniz.

Discord bot ekleme işlemi için izlemeniz gereken yollar şu şekilde;

  • Botu eklemek istediğiniz sitenin adresinden, bota sunucunuza gelmesi için davet atmalısınız.
  • Sunucunuza geldikten sonra, hangi kanala hangi botun denk gelmesini istiyorsanız, ona göre atama yapabilirsiniz.
  • Genel olarak neredeyse tüm bot türlerinden örnekleri buraya tıklayarak bulabilirsiniz.

Discord Müzik Botu Ekleme Nasıl Yapılır?

Kaliteli müzikleri, ücretsiz biçimde sunucularınıza ekleyebileceğiniz bazı Discord botları bulunmakta. Bu botların web sitesine giderek, Discord’a ekle ya da Add to Discord seçeneği ile botları ekleyebilirsiniz. Örnek olarak buraya tıklayarak güzel bir müzik botu ekleyebilirsiniz.

Discord nedir? Sorusuna verilecek net yanıtın olmamasının sebebi de bu tarz botların çokluğudur. Sadece iletişim amaçlı kurulmuş ve kodlanmış olsa bile, gelinen nokta bizlere gösteriyor ki, Discord kullanımı ve kullanım amaçları giderek çoğalacak.