1. Anasayfa
  2. Mobil

Wild Rift En İyi Karakterler (YAMA 1.1)

Wild Rift En İyi Karakterler (YAMA 1.1)
0

İçerik Tablosu

Yeni oyununu mobil kullanıcılarına sunan LOL( League of Legends) bilgisayardan sonra, mobilde rekor kırmaya doğru ilerliyor. Wild Rift en iyi karakterler ve oyun karakterlerinin güçleri ile ilgili bilgileri sizlere sunacağız.

Karakterlerin sahip oldukları güç düzeylerini harfler yardımı ile sembolize etmek mümkün.

S (S-Tier): Şampiyon “S” türünde bir karakter ise bunun açılımı S-Tier’dir. S-Tier olan karakterler, League of Legends Wild Rift karakterleri arasında en güçlüleridir.

A (A-Tier): Leauge of Legends’in mobil oyununda 2.sırada yer alan en güçlü karakterler ise “A” harfi ile sembolize edilmiştir. S-tier karakterler kadar güçlü olmasalar bile, yine de oldukça güçlülerdir.

B (B-Tier): Normal güce sahip karakterlerin kısaltması “B” harfi ile sembolize edilmektedir. Duruma ve şampiyon seçimine göre tercih edilebilir karakterlerdir.

C (C-Tier): “C” harfi ile sembolize edilen karakterlerden ise uzak durmanızı öneriyoruz. Oyunun hemen hemen en güçsüz karakterleri olan karakterler “C” harfi ile gösterilmektedir.

League of Legends: Wild Rift S (S-Tier) Karakterler

Oyunun en güçlü karakterlerini ve karakterleri kullanmanız gereken yerleri sizlere belirteceğiz. Wild Rift S karakterler ve gitmeleri gereken lane’ler;

  • Baron Lane (Üst Koridor-Baron Koridoru) için S-Tier Karakterler: Camille, Darius, Nasus ve Garen karakterleri Baron Lane, masaüstü oyununda ki Top Lane’in en güçlü karakterleridir.
  • Jungle (Orman) için S-Tier Karakterler: Master Yi, Graves, Lee Sin ve Xin Zhao olarak belirlenmiştir. Jungle oynamak istediğinizde veya jungle lane’i için banlama yapmanız gerektiğinde bu karakterleri seçebilirsiniz.
  • Mid Lane (Orta Koridor) için S-Tier Karakterler: Zed, Ziggs ve Ahri karakteri Wild Rift orta koridor en güçlü karakterler arasında yer almaktadır.
  • ADC (Nişancı) için S-Tier Karakterler: Jhin, Jinx, Varus ve Vayne nişancılar için S-Tier şampiyonlardır.
  • Support (Destek) için S-Tier Karakterler: Blitzcrank ve Seraphine support lane için en güçlü karakterlerdir.

Karakterler En İyi Nasıl Oynanır?

Leaugue of Legends Wild Rift mobil oyunu neredeyse bilgisayar oyunuyla aynı oynanış mekaniklerine sahip. Bu sebeple bilgisayar oyununda başarılı olanlar, oyunda da kısa sürede başarıya ulaşabiliyorlar. Wild Rift en iyi karakterler arasından yapacağınız seçime göre bir oyun stratejisi geliştirmeniz gereklidir. LOL’ü oynarken muhakkak, oynadığınız koridora ve seçtiğiniz şampiyona göre özenle davranmanız gerekir.

Jungle S karakter seçimi yaptıysanız, seçtiğiniz karakterin erken oyun safhasında lanelere gang atma diye tabir ettiğimiz (kısaca baskın yapma) olayına uygun olup olmadığını bilmelisiniz. Wild Rift jungle en güçlü karakter sıralaması için güncel bu yazımızı da takip etmenizi sizlere tavsiye ediyoruz.

Wild Rift En İyi Adc Karakterler ve Oynanış

Wild Rİft en iyi ADC karakterler için almanız gerekenleri yukarı da sizler ile paylaşmıştık. Jinx, Jhin, Varus ve Vayne en iyi adc karakterleri. Wild Rift en iyi karakterler arasında bulunan bu karakterleri oynarken, kimisinde oyun başında sakin kimisinde ise agresif oynamanız sizlerin yararına olacaktır.

LOL Wild Rift En İyi Karakterler Jinx

Jinx karakteri ile başlamak gerekirse, LOL Wild Rift’e Jinx karakterini oynarken mutlaka mana durumuna dikkat etmelisiniz. Mana düzeyinizi kontrol altına almak, lanede (koridorda) daha uzun süre kalmanıza olanak tanıyacaktır. Wild Rift en iyi karakterler ADC kısmına gelindiğinde Jinx ile oyun başında biraz agresif oynayabilirsiniz. Fakat fazla agresif olup, sizlere gelen rakip minyonları kaçırmayın.

Wild Rift oyununun belki de altın açısından en iyi avantaj sağlayan olgusu minyonlardır. Wild Rift oynarken çoğu kişi minyonlar yerine, rakip şampiyonlara odaklansa bile, 19 minyon LOL’den de bildiğimiz üzere yaklaşık 300 gold yani, 1 kill yapmaktadır.

Wild Rift En İyi Karakterler Varus

Varus, Rift’te ADC seçimi olarak alabileceğiniz diğer karakter. En iyiler arasında yer alan bu karakter sayesinde oyun başında rakibinize yaklaşmadan, rakibinizi uzaktan dürtebilirsiniz. Oldukça geniş alan etkili skilleri bulunan Varus’u oynarken de, tıpkı Jinx’de olduğu gibi mana durumunuzu kontrol etmelisiniz.

LOL Wild Rift En İyi Karakterler Vayne

Wild Rift en iyi karakler ADC sıralamasının, bizlere göre en iyi karakteri olan Vayne karakterini seçmeniz, özellikle oyunun ilerleyen bölümlerinde takımınıza avantaj sağlayabilir. Belki de Wild Rift’in en güçlü karakteri olan Vayne şampiyonu, oyun başında oldukça güçsüzdür. Oyun başında sadece farma odaklanarak oynamak, sizlerin açısından en iyi tercih olacaktır.

LOL Wild Rift En İyi Karakterler Jhin

Jhin karakteri ise 4.vuruşlarında patlama etkisi ile ekstra hasar veren bir pasife sahip. Wild Rift’te alt koridor tercihine Jhin yaparsanız, 4.vuruşunuzu rakibe atmaya çalışın. En iyi damage oranını rakibe yansıtmak, rakibi sürekli dürtmek, rakibin farmlardan uzaklaşmasına yardımcı olacaktır.

Wild Rift En Güçlü Karakterler ve Tüm Karakterler

Wild Rift en iyi karakterler listemize hangi koridor ile devam etmemizi istersiniz? Wild Rift’in en güçlü şampiyonları ve oynanış tavsiyeleri için yorum yapmanız yeterli.

Wild Rift S-Tier karakterler listesi 1.1 yaması ile şimdilik bu kadar. LOL bilgisayar oyunundan bildiğimiz üzere sürekli kendini güncelleyen ve yenileyen bir oyun. Güncelleme geldikçe bizlerde, sizlere yeni içerikler sunmaya devam edeceğiz.

Wild Rift yayımlanmış tüm karakterler ile ilgili bilgi almak için tıklamanız yeterli.

İlginizi Çekebilir