1. Anasayfa
  2. İnceleme

GTA 5 Roleplay Nasıl Yapılır?

GTA 5 Roleplay Nasıl Yapılır?
GTA 5 ROLEPLAY NASIL YAPILIR?
0

Adeta aynı şehirde, farklı dünyalarda yaşayabileceğiniz serverları ile GTA 5 sizlere roleplay zevkini yaşatıyor. GTA 5 roleplay nasıl yapılır? Sorusunun yanıtını, gündelik hayatta bulunduğunuz durumlara karşı, vereceğiniz doğal tepkiler olarak görebilirsiniz.

GTA 5’de roleplay için, kendinize bir karakter yazmanız gerekiyor. Yani karakterinizin geçmişte nerede olduğu, bugünlere nasıl geldiği, hangi uyruktan olduğu, kabiliyetleri gibi detayları belirlemeniz rol yapmaya başlamadan önce oldukça önemli. FiveM GTA 5 roleplay için en gerekli uygulamalar arasında yer alıyor. FiveM olmadan sunuculara girmeniz neredeyse imkansız.

FiveM Nedir? FiveM Nasıl Kurulur?

FiveM temel olarak, GTA oyununda kullanıcıların sunucuya girmek için kullanmaları gereken uygulamadır. FiveM nedir? Sorusunun cevabı tam olarak, sunuculara girmek için kullanılan ve dünya çapında geçerli olan bir uygulama, şeklindedir.

FiveM’i kurmak için izlemeniz gereken birkaç yol bulunuyor;

  1. FiveM adresine girerek, kare içine alınmış olan “DOWNLOAD CLİENT FiveM.exe” butonuna basmanız gerekiyor.
  2. Sonrasında çıkan kısımda “SURE, I AGREE!” sekmesini tıklayarak indirmeyi başlatabilirsiniz.
  3. FiveM sizlere bir genel indirme programı indirtecek. İndirdiğiniz programa giriş yaptıktan sonra, indirmeye program vasıtasıyla devam etmelisiniz.
  4. FiveM nasıl kurulur? Sorusuna uygulama içinden devam etmek için FiveM.exe dosyasına tıklamanız yeterli olacaktır.
  5. Yükleme esnasında GTA 5’inizin kurulu olduğu uzantının adresini doğru olarak seçmeniz gerekiyor.
  6. Kurulum tamamlandıktan sonra, FiveM’e giriş yapıp, Steam hesabınızı bağlamanız bir diğer gereklilik. FiveM kurulumu için tüm ihtiyacınız olan bilgiler bu kadar.

GTA 5 FiveM ile Sunuculara Girme

FiveM sayesinde sunuculara girmek için, yüklü programın içinden Server/sunucu sekmesine tıklamanız gerekiyor. GTA 5 FiveM ile sunuculara girme işleminde yapmanız gereken bir sonraki adım ise, arama kısmına RolePlay sunucunuzun ismini girmek olacak.

Sunucuya girdikten sonra, nickiniz ve benzeri şeyleri belirleyip başvuru yapmanız gerekiyor. Başvurularınızı Discord veya sunucuların sahip olduğu internet siteleri üzerinden yapabilirsiniz.

GTA 5 FiveM roleplay nasıl yapılır? Sorusu ile ilgili şimdilik bilmeniz gerekenlerin tamamı bunlar. Roleplay yaparken özgün olmaya ve rolünüzü bozmamaya çalışmalısınız.  Sitemizin ilk makalesinde sizlere güncellik sözü veriyoruz. Sitemizi gün içerisinde takip ederek, oyun ve daha fazla konu hakkında yeni bilgiler edinebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir
Marvel's Spider-Man_20180826012152