1. Anasayfa
 2. Hile

Mount And Blade 2: Bannerlord Hileleri 2021

Mount And Blade 2: Bannerlord Hileleri 2021
Mount And Blade 2 Bannerlord Hileleri 2021
0

İçerik Tablosu

Mount & Blade 2: Bannerlord Hileleri 2021, Mount & blade Bannerlord, Mount And Blade Warband, Mount And Blade Warband hileleri ve daha fazlasını sizler için derledik.

Mount And Blade, ilk oyunu Armağan Yavuz ve İpek Yavuz tarafından ortaya çıkan, Türk oyun firması olan TaleWorlds tarafından geliştirilen ve ilk oyunu 2008 yılında ortaya çıkan, Orta Çağ temalı açık dünya, aksiyon-rol yapma oyunudur.

Mount & Blade 2: Bannerlord ise serinin ikinci oyunudur. TaleWorlds tarafından 30 mart 2020 yılında sevenleriyle tekrardan buluştu. Mount And Blade II bannerlord, strateji ve sandbox oynanış biçimine sahip aksiyon rol yapma, yani bir RPG oyunudur.

Mount & Blade 2: Bannerlord açık dünyası ve oynanış tarzıyla ile oyuncuların kendi türünde göz bebeyi. Oynanış açısından çok zengin olan Mount And Blade 2, sunduğu çeşitlilik ile oyuncularında dediği gibi türünün tek örneği haline getiriyor. Oyun tek oyunculu ve çok oyunculu olmak üzere iki şekilde oynanmakta.

Tek oyunculu oynanış biçiminde oyun, Kalradya adlı kurgusal bir kıtada imparatorluğun iç savaş döneminde yaşanmakta. İmparatorluk kendi içinde üç taht iddiacısı arasında bölünmüş vaziyette. Oyunda İmparatorluk haricinde beş ülke daha bulunmakta. Her ülke birbirleriyle savaş halinde. Sadece ülkeler birbirleri ile savaş halinde değil. Ülkelerin içlerindeki klanlarda kendi aralarında çatışma halinde.

Oyuncular ise bu ülkelere katılarak askeri veya siyasi şekilde yükselebilir, veya kendi ülkesini kurup diğer ülkelere savaş açabilir. Oyunda hikaye sistemi diğer oyunlara göre farklı. Burada haritada dolaşarak kendi hikayenizi kendiniz yaratıyorsunuz.

Çoklu oyunculu tarafında ise çarpışma ve komutan olmak üzere iki farklı oyun modu bulunuyor. Çarpışma modunda 6 kişi olmak üzere iki farklı takım var, bu takımlar birbirleriyle savaşıyor. Komutan modunda ise , iki oyuncu var. Bu oyuncuların yanlarında ise yapay zekada olan askerler bulunuyor. Yapay zekalı olan askerler ile iki oyuncu savaşıyor.

Mount And Blade 2 Bannerlord Hileleri 2021
Mount And Blade 2 Bannerlord Hileleri 2021

Mount & Blade II: Bannerlord Hileleri Nasıl Etkinleştirilir

Çoğu oyuncu inkar etse de genele vurulduğunda, bu tip oyunlarda hileler çok yaygın. Mount And Blade 2 Oyununda gelişmek, loot ve para gibi etkenlerin hızlı kasılması çok zor. Tek tek asker bulmak, askerlerin gelişimini yapmak ve savaşa hazır hale getirmek gerekiyor. Bunun yanında kendi karakterinize geliştirmeniz ve savaşa hazır olmanız gerekiyor. Bunları savaşarak, para kazanarak ve krallığınızı büyüterek yapabilirsiniz fakat bu çok uzun sürer. Sabırsız oyuncular için, ben daha hızlı gelişmek istiyorum diyen oyuncular için Mount And Blade hilelerini nasıl aktif hale getirilir bunu anlatacağım.

Sırasıyla bilgisayarınızın “Belgeler” klasörünü açın, ardından “Mount & Blade II Bannerlord” klasörüne girin sonrasında “Configs” klasörüne çift tıklayın ve “engine_configs.txt” dosyasını “Not Defteri” ile açın ardından “cheat_mode = 0” yazılı satırı “cheat_mode = 1” olarak değiştirin ardından dosyayı kaydedin ve kapatın.

Bu işlemleri sırasıyla yaptıktan sonra oyunu açın, artık hileleri aktif hale getirebilirsiniz.

Mount And Blade 2 Bannerlord Hileleri 2021
Mount And Blade 2 Bannerlord Hileleri 2021

Mount and Blade II Para ve Eşya Hileleri

Mount And Blade 2: Bannerlord eşya ve para konusundan elde etmesi zor bir süreç. Oyunda elinizde bulunan paranın doğru kullanılması gerek. Alacağınız askerlerin ve geliştirmelerinin doğru yapılması gerek. Aksi taktirde paranızı harcadığınız askerlere ve eşyaları kolaca kaybedebilirsiniz. Harcanan para askerlere ve eşyalara gidince doğru taktik ve hamlelerle savaş kazanırsanız harcadığınız parayı yavaşça katlamaya başlarsınız. Kaybetmeniz demek bu harcamaları tekrar yapmanız demek, buda kaybettiğiniz paraları ve eşyaları tekrar alabilmek için en dipten başlamanız demek yani bir asker olarak.

Hileleri aktif hale getirdiğinde yapmanız gereken şey envanterinizi açmanız. Açtığınızda ekranın sol kısmında oyunda bulunan her öğenin bir listesini göreceksiniz. Listede bulunan ve istediğiniz öğenin yanındaki oku tıkladığınızda envanterinize taşınır. İstediğin öğeleri elde ettikten sonra Finish`e tıklayın.

Bu konsolda para hilesi yada kısa yol bulunmamakta fakat, Değerli ve pahalı eşyaları envanterinize alıp satarak hızlıca para kasabilirsiniz.

Savaş Hileleri

 • Ctrl + F4: Savaşta bir düşmanı yok eder. Savaş sırasında durumunuz kötü ise ve askeriniz kalmadıysa size yardımcı olur.
 • Ctrl + Alt + F4: Tüm düşman ordusunu yok eder. Hızlı kasılmak isteğinizde işinizi görür.
 • Ctrl + H: Sağlığınızı iyileştirir. Durumunuz kötü ise ve savaşta hala kazanma şansınız varsa işinizi görür.
 • Ctrl + Üst Karakter + H: Atınızı tam sağlığa kavuşturur. Atınız savaşta hızlı hareket etmek için çok önemli dikkatli olun.
 • Ctrl + F2: Kendi askerlerinizden birini seçer.
 • Ctrl + F3: Oynatıcıyı çalar.
 • Ctrl + Shift + F3: Atınızı vurur (üzerinde oturuyorsanız).

Harita ve Hareket Hileleri

Ctrl + sol tık : Sol tık sırasında Ctrl tuşunu basılı tutun, Ve haritada gitmek istediğiniz yere ışınlanın. Bu hile sizi haritada daha hızlı hareket etme olanağı sağlayacak. Oyundaki haritanın büyüklüğü sebebi ile bir yerden bir yere gitme süresi bir hayli uzun. Bu hile hızlı hareket etmek isteyenler için birebir.

Hile Yazarken Konsol Komutları

Mount And Blade 2: Bannerlord oyununda hile kodlarını girmek için bir konsol bulunmamakta. Modlar kullanılarak etkinleştirilebilen bir konsol bulunmakta. Geliştirici konsol modunu indirip yüklemeniz gerekiyor. Yükledikten sonra Bannerlord’un başlatıcı penceresinde etkinleştirmeniz gerekir. Bu işlemleri yaptıktan sonra, son olarak yukarıda anlattığımız gibi yapılandırma dosyanızdan hileleri etkinleştirmeniz gerekir.

Kurulum bittikten sonra, konsolu açın ve konsol komutlarını kullanmak için  Ctrl ve ~ (tilde) tuşlarına basın. Kapatmak için ise Ctrl ve ~ tuşlarına tekrar basın. Bannerlord komutları büyük / küçük harfe duyarlı bir konsola sahip. Bu nedenle komutlar nasıl görünüyorsa o şekilde girmeniz gerekir aksi halde çalışmaz. # görünen yere yerde bir sayı eklemelisiniz. Örneğin,

kendinize 20000 altın vermek istiyorsanız, campaign.add_gold_to_hero # komutunu girmeniz gerekiyor. Yani, campaign.add_gold_to_hero 20000

Konsol Komutları ve Kodları

Komutlar ve kodlar şu şekilde;

 • Altın eklemek için: campaign.add_gold_to_hero #
 • Seviye atlamak için: campaign.add_skill_xp_to_hero
 • Etkileyicilik eklemek için: campaign.add_influence #
 • Ün eklemek için: campaign.add_renown_to_clan #
 • Odak noktaları eklemek için: campaign.add_focus_points_to_hero #
 • Tüm Birlik Kimliklerini listelemek için: campaign.give_troops yardımı
 • Partinize birlik eklemek için: campaign.give_troops [TroopID] #
 • Örneğin, partinize 20 Imperial okçu eklemek istediğinizde şunu yazın: campaign.give_troops imperial_archer 20
 • Etkin görevleri listelek için: campaign.listesi_aktif_quests
 • Şu anki görevi tamamlamak için: campaign.complete_active_quest
 • Etkin görevi iptal etmek için: campaign.cancel_active_quest
 • Hamile çocuk (evli değilse sizi birisine evlendirecek): campaign.conceive_child
Mount And Blade 2 Bannerlord Hileleri 2021
Mount And Blade 2 Bannerlord Hileleri 2021

Mount & Blade 2: Bannerlord Oyunu Nereden İndirilir

Mount & Blade 2: Bannerlord Oyununu indirmek için birçok kaynak bulunuyor. Fakat en sağlıklısı steam üzerinden indirmek. Eğer oyunu indirmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz. Sitemizde bulunan diğer yazıları okumak için Oyun Post sitemizi ziyaret edebilirsiniz.