1. Anasayfa
  2. İnceleme

Oyun Yapma Programı ile Kendi Oyununuzu Üretin

Oyun Yapma Programı ile Kendi Oyununuzu Üretin
oyun yapma programı
0

Geçtiğimiz yüzyıldan sonra çıkmaya başlayan dijital oyunlar sonrasında, dünyanın oyuna bakış açısı tamamen değişti. Oyun yapma programı ile sizler de değişen bu oyun anlayışına kendi katkınızı sunabilirsiniz. Elbette ki GTA V gibi oyunları tek başınıza yapamazsınız. Fakat daha ufak ve grafik olarak az kapasiteli oyunları kendiniz yapabilirsiniz.

Yapacağınız oyunları sevdikleriniz ile paylaşabileceğiniz gibi, doğrudan sevdikleriniz ile oynamak için de oyun tasarlayabilirsiniz. Oyun yapma programı öğrenmek için, azimli ve çalışkan olmanız yeterli olacaktır diye umut ediyoruz. Oldukça fazla sayıda ve birbirinden farklı kategorilere ait oyunları yapmak için, yazımızı okumanız yeterli.

1)    Bilgisayara Oyun Yapabileceğiniz Programlar

Bilgisayardan oyun yapmanıza yardımcı olacak programları sizler için listeledik. Ücretsiz oyun üretmenize yardımcı olacak programlar;

  • Unity simülasyon oyunlarınızı yapmanız için harika bir uygulama.
  • Özgün 3 boyutlu tasarımlar yapmanız gerekiyorsa Blender uygulamasını deneyebilirsiniz.
  • Kodlama bilginiz olmadan Unreal Engine sayesinde oyunlar üretebilirsiniz.
  • Ücretsiz ve açık kaynaklı olması nedeniyle güncel olarak gelişime açık olan Godot harika bir oyun yapma programı.

1.1)          Uzmanlaşmak İçin Yapılması Gerekenler

Bu programlarda uzmanlaşmak adına yapmanız gereken en önemli olgu bol bol pratik yapmak. Bol bol pratik yapak için de önceden neyin pratiğini yapacağınızı bilmeniz gerekiyor. Oyunların tasarım süreçleri ile ilgili Youtube adlı mecradan pek çok örneğe ulaşabilirsiniz.

Hatta çeşitli kaynaklar sayesinde, doğrudan programları nasıl kullanabileceğiniz hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bedava oyun programları sayesinde, belki de sizler de geleceğin GTA’sını yapacak kişiler olacaksınız.

2)    Mobil İçin Oyun Yapma Olanağı Sağlayan Uygulamalar

Yukarıda da sizler ile paylaştığımız, Godot uygulaması ve Unity uygulaması mobil için de uyumlu içerikler üretmenizi sağlayabilir. Ücretsiz mobil oyun üreticisi olmak için bu programları kullanmanızı sizlere tavsiye ederiz.

Kullanım sıklığı ve öğrenme isteğinize bağlı olarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Mobil oyun sektörü, hali hazırda epey büyümüş bir sektör olduğu için bundan bir 10 sene kadar öncesine göre işiniz oldukça zor. Fakat zorlukların üstesinden gelmeyi seven kişilerdenseniz zaman kaybetmeden oyun yapma programı arasından en çok ilginizi çekeni indirin ve oyun yapmaya başlayın.

Mobilde kasmadan oyun oynamak için telefon incelemelerimizin yer aldığı makalemize buradan gidebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir