1. Anasayfa
 2. Geliştirici Haberleri

CS:GO Oyununda Silahı Sol Ele Nasıl Alabilirsiniz?

CS:GO Oyununda Silahı Sol Ele Nasıl Alabilirsiniz?
CS:GO Oyununda Silahı Sol Ele Nasıl Alabilirsiniz?
0

İçerik Tablosu

CS:GO Oyununda Silahı Sol Ele Nasıl Alabilirsiniz? CS:GO Oyununda Silahı Sol Ele alma kodu nedir, oyuncular için nasıl bir önem taşımaktadır sizler için derledik.

Counter-Strike: Global Offensive kısaca CS:GO Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen, Minh Le ve Jess Cliffe tasarımcılığını yaptığı, Valve tarafından 21 Ağustos 2012 tarihinde Microsoft Windows, Mac OS, PlayStation 3, Linux, Xbox 360 gibi birçok platformda oyuncular ile buluşan birinci nişancı şahıs yani FPS türünde bir oyundur.

Counter-Strike: Global Offensive, piyasaya sürüldüğü tarihten itibaren oldukça fazla ses getirmiş bir oyundur. Counter-Strike serisinin son oyunudur. CS serisinde en çok sevilen oyun olan, yaşı büyük olan hemen hemen herkesin internet kafelere giderek, gerek okuldan kaçıp, gerekse evlere geç saatlere gidilmesine neden olan CS1.6 oyunudur. CS1.6 kitlesi yeni çıkan Counter-Strike oyununu oldukça beğendi. 1.6 oyunundan gelen kitle ile oyunu yeni yeni tanıyan kitleyi birleştiren oyun inanılmaz satış rakamlarına ulaştı. Çıkış döneminde kendisi kadar kaliteli bir FPS rekabetçi oyunu bulunmaya bu oyun çıkar çıkmaz oyun piyasasında olan büyük bir eksikliği kapattı.

CS:GO Oyununda Silahı Sol Ele Nasıl Alabilirsiniz?
CS:GO Oyununda Silahı Sol Ele Nasıl Alabilirsiniz?

Çıkış yaptıktan kısa süre sonra Steam en çok oynanan oyun listesinde uzunca bir süre ilk üçte yerini aldı. Oyun hem çok iyi nişancılık hem de çok iyi refleks ve oyunculuk isteyen bir oyun. Bu da profesyonel oyucu olmak isteyen oyuncu kitle için iyi bir seçenek.

CS:GO çıkış yapmasının ardından uzunca bir süre dünyanın en popüler yayın platformu olan Twitch platformunda da en çok izlenen ve yayını yapılan oyunlar listesinde ilk 5 sırada yerini tuttu, tutmaya da devam edecek gibi görünüyor. Hem oyuncu bakımından hem de izleyici bakımından kendisine has bir oyuncu tayfası yani bir kemik kitle kazandırmış durumda.

CS:GO e-spor adına da çok büyük başarılar elde etmiş bir oyun. E-spor kategorisinde en fazla takıma sahip olan oyunlardan birisi. Hem takım sayısı bakımından, hem de adına düzenlenen turnuva sayısı bakımından oldukça revaçta olan bir oyun. Adını duyurmuş pek çok takım ve profesyonel oyuncu bulunmakta. Oyuncuların ve takımların bir kenara bırakırsak, düzenledikleri turnuvalar ve dağıtılan ödüller ile de kendilerini oldukça ileri bir konuma taşımış durumdalar.

CS:GO Oyununda Silahı Sol Ele alma kodu

CS:GO silahı sol ele alma, sağ ele alma, sol el kodu, sağ el kodu, el değiştirme, kol değiştirme gibi konuları nasıl yapacağınızı, bu kodların ne olduğunu ve nasıl aktif edileceğini gösterelim.

Oyunda silahınızı sağ elden sol ele almak, solak insanların veya oyuncuların tercihi olabilir. Bunun dışında oyuna daha farklı bir perspektiften bakmak isterseniz yine oyundaki silahı sağ elden sol ele alma işlemini uygulayabilirsiniz.

CS:GO Oyununda Silahı Sol Ele alma kodu
CS:GO Oyununda Silahı Sol Ele alma kodu

Oyunda silahınızı sol el kodunu aktifleştirmek için oyun ayalarını açın, geliştirici konsolu aktif hale getirin, konsolu açın ve “cl_righthand 0” yazın. Bu işlemi yaptıktan sonra silah artık sol elimize geçmiş oluyor. Pe ki silahı tekrar sağ ele nasıl geçireceğiz? Silahı tekrar sağ elimize almak istediğimizde ise yapmamız gereken konsola cl_righthand 1 yazmamız yeterli olacak. Kısaca kodun mantığını anlatmak gerekirse silah, “cl_righthand” komutunu açtığımızda -yani 1 yaptığımızda- sağ ele geçiyor, kapattığımızda -yani 0 yaptığımızda- sol ele geçiyor. İşlem işte bu kadar kolay.

Artık solak olan oyuncular bu kodu konsola yazarak silahı sol ele alabilir. Tabi bu kodu sadece solaklar kullanmayacak. Bu tarz oynanışı etkileyen olaylar her oyuncudan oyuncuya değişiyor. Kimi oyuncu silahı sağ elde tercih ederken kimi oyuncular ise sol elde tercih ediyor. Buda her oyuncunun farklı ayarlarda CS:GO oynadığını gösteriyor.

CS:GO Oyununda Silahı Sol Ele alma kodu
CS:GO Oyununda Silahı Sol Ele alma kodu

CS:GO Sistem Gereksinimleri

Windows için minimum sistem önerisi

 • İşletim Sistemi: Windows® 7/Vista/XP
 • İşlemci:  Intel® Core ™ 2 Duo E6600 veya AMD Phenom ™ X3 8750 işlemci veya daha iyisi
 • Bellek: 2 GB RAM
 • Ekran Kartı: Ekran  kartı 256 MB veya daha fazla olmalı ve Pixel Shader 3.0 desteği ile DirectX 9 uyumlu olmalıdır
 • DirectX: Sürüm 9.0c
 • Depolama: 15 GB kullanılabilir alan

Mac OS X için minimum sistem önerisi

 • İşletim Sistemi: MacOS X 10.11 (El Capitan) or later
 • İşlemci:  Intel Core Duo İşlemci (2GHz veya üstü)
 • Bellek: 2 GB RAM
 • Ekran Kartı: ATI Radeon HD 2400 or better / NVidia 8600M or better
 • Depolama: 15 GB kullanılabilir alan

SteamOS + Linux için minimum sistem önerisi

 • İşletim Sistemi: Ubuntu 12.04
 • İşlemci:  Intel veya AMD’den 2.8 GHz hızında 64-bit Dual core
 • Bellek: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: nVidia GeForce 8600/9600GT, ATI/AMD Radeon HD2600/3600 (Graphic Drivers: nVidia 310, AMD 12.11), OpenGL 2.1
 • Depolama: 15 GB kullanılabilir alan
 • Ses Kartı: OpenAL Compatible Sound Card

Bu tip yazılarımızı okumak isterseniz Oyun Post sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

CS:GO oyununu indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu yazımız hoşunuza gittiyse CS:GO Oyununda Kan Silme Kodu Nedir? yazımızı da okuyabilirsiniz.