CS:GO Oyununda Kan Silme Kodu Nedir?
Örnek Kan Temizleme Kodu 
1

İçerik Tablosu

Devamlı olarak CS:GO oynayanlar, oyunda olan kan detayı dikkatinizi çekmiştir. Peki CS:GO Oyununda Kan Silme Kodu Nedir? Sizler için konu hakkında bilgilerimizi derledik.

Counter-Strike: Global Offensive kısaca CS:GO Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen, Minh Le ve Jess Cliffe tasarımcılığını yaptığı, Valve tarafından 21 Ağustos 2012 tarihinde Microsoft Windows, Mac OS, PlayStation 3, Linux, Xbox 360 gibi birçok platformda oyuncular ile buluşan birinci nişancı şahıs yani FPS türünde bir oyundur.

Counter-Strike: Global Offensive, çıkış yaptığı tarihten itibaren çok ses getirmiş bir oyundur. Counter-Strike serisinin son oyunudur. CS serisinde en çok sevilen oyun olan CS1.6 kitlesi yeni çıkan Counter-Strike oyununu oldukça beğendi. 1.6 oyunundan gelen kitle ile oyunu yeni yeni tanıyan kitleyi birleştiren oyun inanılmaz satış rakamlarına ulaştı. Çıkış döneminde kendisi kadar kaliteli bir FPS rekabetçi oyunu bulunmaya bu oyun çıkar çıkmaz oyun piyasasında olan büyük bir eksikliği kapattı.

Çıkış yaptıktan kısa süre sonra Steam en çok oynanan oyun listesinde uzunca bir süre ilk üçte yerini korudu. Oyun hem çok iyi nişancılık hem de çok iyi refleks isteyen bir oyun. Bu da profesyonel oyucu olmak isteyen oyuncular için iyi bir seçenek.

CS:GO uzunca bir süre dünyanın en popüler yayın platformu olan Twitch platformunda da en çok izlenen oyunlar listesinde ilk 5 sırada yerini tuttu, tutmaya da devam ediyor. Hem oyuncu açısından hem de izleyici açısından kendisine has bir oyuncu tayfası yani bir kemik kitle kazandırmış durumda.

CS:GO e-spor adına da çok büyük işler yapmış bir oyun. E-spor kategorisinde en çok takıma sahip olan oyunlardan birisi. Hem takım sayısı olarak, hem de adına düzenlenen turnuva sayısı olarak oldukça revaçta olan bir oyun. Adını duyurmuş pek çok takım ve pek çok profesyonel oyuncu bulunmakta. Oyuncuların ve takımların yanı sıra düzenledikleri turnuvalar ve ödülleri ile de kendilerini oldukça ileri bir konuma atmış durumdalar.

CS:GO oyunu 2012 yılında çıkmış bir oyun. Oyunun piyasaya sürülmesinin üzerinden oldukça uzun bir zaman geçmiş durumda. Buna rağmen Piyasada bulunan en popüler FPS oyunlarından biri.

Fakat bu eski bir oyun olduğu gerçeğini değiştirmiyor. CS:GO çıkış yapışının ardından birçok güncelleme ve yenilik aldı. Bu güncellemeler yeni karakterler, yeni haritalar ve yeni silah skinleri ile oyunu dinamik tutmaya devam etti.

CS:GO Oyununda Kan Silme Kodu Nedir?
CS:GO Oyununda Kan Silme Kodu Nedir?

Örnek Kan Temizleme Kodu

CS:GO kan silme kodu, kan temizleme kodu, kanları silme, kan izi silme. Birçok CS:GO oyuncusunun hayali, oyunda alabilecekleri en yüksek FPS performans deneyimini almak. Bu FPS performans deneyimini arttırmanın bir kaç yolu var. Bunlardan biri de oyunda bulunan kanları silmek. Bu kanları silmek hem FPS performansını arttırıyor, hem de daha temiz bir görüntü sağlıyor.

Örnek Kan Temizleme Kodu 
Örnek Kan Temizleme Kodu

“+speed; r_cleardecals” olarak bilinen bu kodu kullanarak etrafa saçılan kanları temizleyebilirsiniz. Bu kod sadece kanları temizlemekle kalmayıp +speed; r_cleardecals, bombaların etkisiyle yapılarda oluşan lekeleri silme, tahribatı ve yıpranmış görüntüyü de temizler. Oyunda daha net bir görüş sağlamak için bu kodu kullanmak şart. Bu kodu hızlı kullanmak için bir tuş atamanız gerekiyor.

Kan temizleme işlemini yapmak için yapmanız gereken “+speed; r_cleardecals” koduna herhangi bir tuş atamak. Bunu yapmak için de Steam dosyalarınızın içinde bulunan config dosyasını açıp içine [bind HANGİ TUŞLA KAN SİLMEK İSTİYORSANIZ”+speed; r_cleardecals”] yazmalısınız.

Örnek Kan Temizleme Kodu 
Örnek Kan Temizleme Kodu

CS:GO Sistem Gereksinimleri

CSGO Sistem Gereksinimleri
CSGO Sistem Gereksinimleri

Windows için minimum sistem önerisi

 • İşletim Sistemi: Windows® 7/Vista/XP
 • İşlemci: Intel® Core™ 2 Duo E6600 or AMD Phenom™ X3 8750 processor or better
 • Bellek: 2 GB RAM
 • Ekran Kartı: Video card must be 256 MB or more and should be a DirectX 9-compatible with support for Pixel Shader 3.0
 • DirectX: Sürüm 9.0c
 • Depolama: 15 GB kullanılabilir alan

Mac OS X için minimum sistem önerisi

 • İşletim Sistemi: MacOS X 10.11 (El Capitan) or later
 • İşlemci: Intel Core Duo Processor (2GHz or better)
 • Bellek: 2 GB RAM
 • Ekran Kartı: ATI Radeon HD 2400 or better / NVidia 8600M or better
 • Depolama: 15 GB kullanılabilir alan

SteamOS + Linux için minimum sistem önerisi

 • İşletim Sistemi: Ubuntu 12.04
 • İşlemci: 64-bit Dual core from Intel or AMD at 2.8 GHz
 • Bellek: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: nVidia GeForce 8600/9600GT, ATI/AMD Radeon HD2600/3600 (Graphic Drivers: nVidia 310, AMD 12.11), OpenGL 2.1
 • Depolama: 15 GB kullanılabilir alan
 • Ses Kartı: OpenAL Compatible Sound Card

 

Bu yazımızı beğendiyseniz CSGO Bunny Yapma Kodu ve Komutları 2021 yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bu tip yazılarımızı okumak isterseniz Oyun Post sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

CS:GO oyununu indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

 

İlginizi Çekebilir
Pubg fps arttırma

Yorumlar (1)

  Bir yanıt yazın