1. Anasayfa
  2. Geliştirici Haberleri

Valorant FPS Arttırma 2021

Valorant FPS Arttırma 2021
valorant fps arttırma
0

Valorant oynarken kasma sorunu canınızı sıkıyor olabilir. Bu belki sizlerin interneti belki de sizlerin bilgisayarı ile alakalı bir durumdur. Valorant fps arttırma 2021 için hazırlayacağımız bu rehber, pc kaynaklı fps problemlerinize çözüm olabilir. İnternet ile alakalı olan kasma ve takılma sorununuz, ping değeriniz ile doğrudan ilişkilidir. Bu sorunun en basit çözüm yolu, wifiden bağlanıyorsanız, kablolu bir bağlantı ile bilgisayarınıza internet erişimi sağlamanızdır.

Valorant’ta fps artışı yakalamak, oyunu hızlandırmak için yapmanız gereken ilk gereksinim, oyun içi grafik kalitesini “Düşük” seviyesine getirmek olacaktır. Vinyet, Vsync gibi özellikleri de kapatabilirsiniz. Diğer “Açık” ve “Kapalı” seçeneği bulunan özellikleri de “Kapalı” konumuna getiriniz.

FPS Arttırma İçin Arka Planda Açık Olan Uygulamaları Kapatın

Çoğu oyuncu fark etmese bile, oyunun oynandığı esnada arka planda açık olan her uygulama, oyunun fps değerine olumsuz yönde yansımaktadır. Valorant fps arttırma 2021 yılı için sizlere diğer bir önerimizde, arka planda açık uygulama varsa, onları kapatmanız yönünde olacaktır.

Arka plan uygulamalarını kapattıktan sonra, bilgisayarınızın işlemcisine düşen yük miktarı azalacaktır. Az yük miktarı altında çalışan CPU ise Valorant oynarken sizlere en yüksek fps oranını sağlayacaktır. Konuyu anlamanız için ufak bir örnek vermek gerekirse;

  • Arka planda açık olan Chrome uygulaması, CPU’nuzun %15’ini meşgul ediyor olsun.
  • Chrome uygulaması kapandıktan sonra, işlemcinize eksta olarak %15’lik bir dilim kalacak.
  • FPS oranınıza doğrudan etki edebilecek olan bu boşluğu, işlemciniz gereksinime göre Valorant için kullanacaktır.

Valorant fps arttırma için diğer yazılarımıza da göz gezdirebilirsiniz. Özellikle FPS arttırma başlığında bulunan konularımızı inceleyerek, tüm oyunlar için geçerli olacak FPS arttırma yöntemlerinden haberdar olmanız da mümkün. Valorant hata kodları ve çözümü için, tıklayarak makalemize ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir