1. Anasayfa
 2. Geliştirici Haberleri

Fifa 21 Oyunu Modları, Fiyatı ve Sistem Gereksinimleri

Fifa 21 Oyunu Modları, Fiyatı ve Sistem Gereksinimleri
Fifa 21 Oyunu Modları, Fiyatı ve Sistem Gereksinimleri
0

İçerik Tablosu

Fifa 21 Oyunu Modları, Fiyatı ve Sistem Gereksinimleri, Fifa 21, Fifa 21 online ve daha fazla konuyu siz okuyucularımız için derledik.

Dünyanın hemen hemen her yerinde oynanan bir oyun. Seri halinde olan Fifa’nın son seri oyunu ise Fifa 21`dir.

Fifa Electronic Arts tarafından geliştirilen bir oyundur. Seri o kadar meşhurdur ki hemen hemen herkes bu oyunu oynayıp deneyimlemiştir. Futbol meraklısı olmayan insanların bire bu oyunu oynamış olmaları çok muhtemel.

Fifa 21,  Electronic Arts, EA Vancouver, EA Bucharest tarafından geliştirilen, Electronic Arts tarafından 5 ekim 2020 tarihinde piyasaya çıkmış bir oyundur. PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, PlayStation 5, Xbox X ve S Serisi, Microsoft Windows gibi birçok platforma çıkmış olan Fifa diğer serilerinde de olduğu gibi kendisine inanılmaz bir kitle kazandırmış durumda.

Fifa Tek oyunculu oyun, Çok oyunculu oyun bir futbol oyunudur. Aynı zamanda kariyer moduna da sahiptir. Kariyer modunda bir takım oluşturup oyuncular transfer edip takımınızı güçlendirebilirsiniz.

Fifa öyle bir oyundur ki hemen hemen dünyanın her yerinde oynanan bir oyundur. Playstation kafelerin vazgeçilmez oyunudur. Bir dönem gençlerin okullarını asmalarına, binlerce insanın iddialaşmasına ve binlerce konsolun, kolun ve televizyonun kırılmasına sebep olmuş bir oyundur.

Ülkemizde her serisi ile milyonlarca oyuncu kitlesi toplamayı başarıyor. Ülkemizde çok yaygın olan internet ve Playstation kafe kültürünün vazgeçilmez oyunudur. Evinde konsol olan hemen hemen herkesin konsolunda bu oyun yüklüdür ve oynuyordur. Oynamayı beceren beceremeyen herkes bir şansını denemiştir. Hatta bu oyunda kazanan taraf olmak için ortaya çok büyük iddialar konulan, kazanamayınca kolların kırıldığı, sinirlerin gerildiği bir oyundur.

Fifa 21 Oyunu Modları, Fiyatı ve Sistem Gereksinimleri
Fifa 21 Oyunu Modları, Fiyatı ve Sistem Gereksinimleri

Fifa 2021 Oyun Modları

Fifa oyun modlarına bir göz atalım.

Kariyer modu

Kariyer modunda kendinize bir takım oluşturuyorsunuz. Oluşturduğunuz takımın oyuncularını ve pozisyonlarını siz belirliyorsunuz. Zaman geçtikçe ve maç kazandıkça kariyer olarak ilerliyorsunuz ve belirli oyuncular açılıyor. Tabi kariyer olarak ilerlediğiniz ve takımınızı büyüttüğünüz için takıma yeni ve daha iyi oyuncular transfer etmeye başlıyorsunuz bu sayede takımınız her geçen gün daha da güçleniyor.

Takımda oynayan hali hazırda olan oyuncuları antrenman yaptırarak daha iyi hale getirebiliyorsunuz. Oyuncular güçlendikçe takımın performansı artıyor. Oyuncuların hangi yönde güçlendiklerini takip etmelisiniz. Bu sayede hangi oyuncuyu hangi pozisyonda oynatacağınıza karar verebilirsiniz.

Tek oyuncu modu

Tek oyuncu modunda ise bir oyun aratıyorsunuz ve oyun size online olarak bir rakip buluyor. Bu rakip bir takım siz bir takım seçiyorsunuz. Takımdaki oyuncuların pozisyonlarını veya hangi oyuncunun yedek hangi oyuncunun oyunda olmasını istiyorsanız bu kararları siz veriyorsunuz.

Çok oyuncu modu

Fifa 21 online, Bu modda ise isterseniz yanınızda olan bir arkadaşınız ile tek bir konsol üzerinden iki farklı takım seçip birbirinizle oynayabilirsiniz. Eğer isterseniz bir takım kurup aynı takımda farklı online oyunculara karşıda oynayabilirsiniz. Bu sayı takımdaki her oyuncu için geçerli yani on bir kişi anlık olarak sizin takımda,  on bir kişi olarak rakip takımda oynayabilirsiniz.

Fifa 21 Oyunu Modları, Fiyatı ve Sistem Gereksinimleri
Fifa 21 Oyunu Modları, Fiyatı ve Sistem Gereksinimleri

Fifa 21 Fiyatı Hakkında

Fifa ülkemizde çok popüler bir oyun. Bu popülerlik oyunu ülkemizde milyonlarca satmasına neden oluyor. Yeni oyunda ise bu durum biraz daha farklı. Çünkü ülkemizdeki kur değerleri nedeniyle hem konsolların hem de oyunları fiyatları bir hayli artmış durumda. Bu seneki oyun diğer Fifa oyunlarına göre oldukça pahalı durumda.

FIFA 21 ön siparişe açıldı. Steam’de ki ön sipariş fiyatları şu şekilde:
 • Standart Edition: 419,99 TL
 • Champions Edition: 559,99 TL
 • Ultimate Edition: 599,99 TL
Ultimate Edition’ın xBox ve PlayStation için belirlenmiş olan fiyatı 699,99 TL. EA Access’i olanlar için belirlenmiş fiyat ise 629,99 TL. Ultimate Edition’ı, 14 Ağustos tarihine kadar sipariş vermiş olanlar için 3 gün erken erişim hakkına ve pek çok bonus özelliğinden faydalanacak.
Fifa 21 Oyunu Modları, Fiyatı ve Sistem Gereksinimleri
Fifa 21 Oyunu Modları, Fiyatı ve Sistem Gereksinimleri

Fifa 2021 Sistem Gereksinimleri

Fifa 21 sistem gereksinimleri, Playstation veya Xbox konsol sahibi olmayan insanlar oyunu bilgisayar üzerinden oynayacaklar. Peki Fifa için gerekli olan sistem gereksinimleri nedir. Minimum ve önerilen olmak üzere iki farklı sistemi sizler için derledik.

Fifa 21 Oyunu Modları, Fiyatı ve Sistem Gereksinimleri
Fifa 21 Oyunu Modları, Fiyatı ve Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7/8.1/10
 • İşlemci (AMD): Athlon X4 880K 4 GHz veya daha iyisi
 • İşlemci (Intel): Core i3-6100 3.7 GHz veya daha iyisi
 • Bellek: 8 GB
 • Ekran Kartı (AMD): Radeon HD 7850 veya daha iyisi
 • Ekran Kartı (NVIDIA): GeForce GTX 660 veya daha iyisi
 • Depolama: 50 GB

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 10
 • İşlemci (AMD): FX 8150 3.6 GHz veya daha iyisi
 • İşlemci (Intel): Core i5-3550 3.40 GHz veya daha iyisi
 • Bellek: 8 GB
 • Ekran Kartı (AMD): Radeon R9 270x veya daha iyisi
 • Ekran Kartı (NVIDIA): GeForce GTX 670 veya daha iyisi
 • Depolama: 50 GB

Fifa hakkında yazmış olduğumuz yazımız hoşunuza gitmiş ise Fifa 21 Genç Yetenekler Rehberi | Kariyer Modu yazımızı okuyabilirsiniz.

Fifa 21 indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İçerik hoşunuza gitmiş ise diğer yazılarımızı okumak için Oyun Post sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir