Call of Duty Warzone Sistem Gereksinimleri ve Oyun Detayları
Call of Duty Warzone Sistem Gereksinimleri hd
0

İçerik Tablosu

Bilgisayar donanımınızın Call of Duty Warzone oyununu çalıştırmaya  uygun olup olmadığını belirlemek için CPU(işlemci), GPU(ekran kartı) ve RAM başta olmak üzere hangi bileşenlere sahip olduğunuzu bilmeniz gerekir. Biz de Call of Duty Warzone Sistem Gereksinimleri ve Oyun Detayları hakkındaki soruları açıklığa kavuşturmak için bu yazıyı hazırladık.

Call of Duty: Modern Warfare Warzone Oyun Detayları

 • Çıkış Tarihi: 10 Mart 2020 (PC, PlayStation 4, Xbox One)
 • Sistem Gereksinimleri: Orta
 • Tür: Çok Oyunculu Birinci Şahıs Battle Royale Shooter
 • Geliştirici: Infinity Ward
 • Yayıncı: Activision

Call of Duty: Modern Warfare Warzone, battle royale oyunlarının uzun serisine katılan en yeni moddur . Yayıncı activision, Call of Duty: Modern Warfare’ın  temellerini atıyor ve oyuncular franchise’dan tanıdık alanların yanı sıra bir dizi yeni konumu içeren devasa bir haritaya düşüyorlar. Call of Duty: Modern Warfare Warzone, Modern warfare ve black ops cold war karışımı ücretsiz ve bağımsız moddur ve oynamak için temel Call of Duty: Modern Warfare oyunu bilgisi ve hafızası gerektirmez.

Şu an da Call of Duty Warzone oyunu Modern warfare ve black ops cold war oyununun karışımından meydana geliyor. Operatörler, silahlar ve silah eklentileri de bu şekilde düzenlenmiş.

Diğer battle royale oyunlarında olduğu gibi, Call of Duty: Modern Warfare Warzone, oyunculardan tekli, ikili veya üç oyunculu ve dörtlü bir takımın parçası olarak 150 oyuncunun yer aldığı maçlarda sağ kalan son kişi olmalarını ister. Ayrıca oyunda farklı oyun modları da mevcut ve güncellemelerle beraber yeni modlar da oyuna ekleniyor.

Call of Duty: Modern Warfare Warzone oyununun en göze çarpan özelliklerden biri, yere düşen oyuncuların oyuna geri dönme şansı için 1v1(teke tek) savaşa girmeleri gereken bir hapishane kampına getirildiğini gören Gulag yeniden doğma mekaniğidir. Bildiğiniz gibi Gulag sistemi, oyunculara bu oyunda öldüklerinde ikinci bir şans veren bir sistemdir. Hâlâ hayatta olan takım arkadaşları, ölü takım arkadaşlarına Gulag’da hücum etme fırsatı veren yeniden doğma jetonları toplamalıdır.

Diğer battle royale oyunlarından farklı olarak, oyuncular bir tabancayla yani silahlı olarak doğarlar ve oradan haritaya dağılmış ganimetleri toplamalıdırlar. Silahların herhangi bir eklentisi yoktur, bunun yerine beş farklı nadirlik seviyesine göre sınıflandırılmış önceden hazırlanmış taslaklarda bulunur. Zırh, üç ‘plaka’ sınıfına ayrılmıştır.

Oyun ayrıca, oyuncuların daha iyi silahlar elde etmek, yeniden doğma jetonları, öldürme serileri, gaz maskeleri, zırh plakaları, mühimmat ve düşme kitleri için pingler toplamak için tüm oyun içi eylemlerden toplanan ve Yağma olarak bilinen nakit harcayabilecekleri satın alma istasyonları da içeriyor.

Call of Duty: Modern Warfare Warzone ayrıca çapraz platformdur, bu nedenle PC, PlayStation 4 ve Xbox One’daki oyuncular birlikte maçlara atlayabilir.

Ayrıca bunu da okuyabilirsiniz: Eski Olmasına Rağmen Hala Çok Oynanan Oyunlar Listesi

call of duty modern warfare warzone resim
call of duty modern warfare warzone oyunundan kesit

Call of Duty  Warzone Sistem Gereksinimleri

Call of Duty: Modern Warfare Warzone Tahmini Minimum Gereksinimler

 • İşlemci: Intel Core i3-4340 / AMD FX-6300
 • RAM: 8 GB
 • HDD(Sabit Disk): 10-20 GB depolama alanı
 • GPU(Ekran kartı): NVIDIA GeForce GTX 670 / NVIDIA GeForce GTX 1650 / AMD Radeon HD 7950
 • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7 , Windows 10
 • DirectX: Sürüm 12
 • Ekran Çözünürlüğü: 720p
 • Ağ: Geniş Bant İnternet Bağlantısı

Call of Duty: Modern Warfare Warzone için Önerilen Gereksinimler

 • CPU: Intel Core i5-2500K / AMD Ryzen R5 1600X İşlemci
 • RAM: 12 GB
 • HDD: 10-20 GB depolama alanı
 • GPU: NVIDIA GeForce GTX 970 / NVIDIA GeForce GTX 1660 / AMD Radeon R9 390 / AMD Radeon RX 580
 • İşletim Sistemi: 64-bit  Windows 10
 • DirectX: Sürüm 12
 • Ekran Çözünürlüğü: 1080p
 • Ağ: Geniş Bant İnternet Bağlantısı
call of duty modern warfare warzone 3
call of duty modern warfare warzone oyundan kesit

Call of Duty: Modern Warfare Warzone için Optimal Donanım Önerileri

Genel olarak, Call of Duty: Modern Warfare Warzone için sistem gereksinimleri oldukça zahmetlidir. Mesela 12 GB RAM oldukça yüksektir, bu nedenle yeterli belleğe sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Modern Warfare sizin bilgisayarınızda hatasız çalışıyorsa, Warzone’un aksamadan çalışması büyük bir olasılıkla mümkün olacaktır ama yine de özellikleri kontrol etmekte ve denemekte fayda var.

Minimum sistem gereksinimleri, oyunculara 720p’de ve 30 fps’de sabit bir netlik sağlayacaktır. Bir makinenin özel konfigürasyonuna bağlı olarak, oyun içi grafik ayarlarıyla oynayarak daha yüksek kare hızlarını zorlayabilirsiniz.

Önerilen sistem gereksinimleri ise, performansı 1080p’de 60 fps’nin üzerine çıkarır. Yukarıdaki gibi, daha yüksek bir çözünürlüğü seçerek veya oyun içi grafik ayarlarından daha hoş bir orta yol bularak kare hızını değiştirebilirsiniz.

Benzer aramalar: Call of Duty Warzone Sistem Gereksinimleri nelerdir, Call of Duty Warzone Sistem Gereksinimleri ve özellikleri, Call of Duty modern warfare Warzone Sistem Gereksinimleri, Call of Duty Warzone Sistem Gereksinimleri nedir,  Call of Duty Warzone Sistem Gereksinimleri hangisidir,Call of Duty Warzone Sistem Gereksinimleri nasıldır.

İlginizi Çekebilir