1. Anasayfa
 2. İnceleme

En İyi Savaş Oyunları (PC için En İyi 10 Savaş Oyunu)

En İyi Savaş Oyunları (PC için En İyi 10 Savaş Oyunu)
en iyi savaş oyunları
0

İçerik Tablosu

Oyuncular, oyun söz konusu olduğunda farklı tercihlere sahiptirler. Farklı türde farklı kriterde birsürü oyun vardır. İlk oyunlar çıktığından beri, PC için savaş oyunları her zaman oyunlar arasında en çok tercih edilen oyun türlerinden biri olmuştur. Video oyunlarında, savaş tabanlı oyunların tüm potansiyellerini keşfedebilirsiniz. Savaş oyunları çok derecede aksiyon, strateji, takım çalışması ve macerayı bir arada içerir.

Bu nedenle, savaş oyunları herhangi bir grup insanın oyun olarak popüler bir eğlence şeklidir. Bununla birlikte, fantezi, tarihsel arka plan ve yaratıcı duruşlarla ilgili fikirler ve temalar üzerine inşa edilen oyunlar, Windows ve Mac için en iyi savaş oyunları listesinde dikkate alınır.

PC İçin En İyi Savaş Oyunları

İşte bu yazıda, her yerde popüler olan harika savaş oyunlarından bahsedeceğiz. Bu oyunlardan bazıları tarihi felaketler ve bazıları fantezi ve büyücülükle ilgili. Bu liste aynı zamanda maceraya ek olarak strateji ve taktikler içeren geniş bir oyun yelpazesine sahiptir.

battlefield bad company hd
battlefield bad company | En iyi savaş oyunları

1. Battlefield: Bad Company ™ 2

Battlefield Bad Company, PC için en iyi 3D oyunlardan biri olarak ödül kazanan bir 3D oyundur. Oyuncuların savaş alanında helikopterleri ve diğer ulaşım araçlarını deneyimlediği birinci sınıf bir araç savaş oyunudur. Oyuncular, tüm hedefi patlatma ve yeni ateş noktaları oluşturma özgürlüğüne sahiptir.

Takımlarda veya çok oyunculu olarak birlikte savaşmak, özel ödülleri ve puanları açmanıza ve keşfetmenize olanak tanır. Dahası, her haritanın farklı bir taktik odağı vardır ve daha sanal gerçekçi bir şekilde oynamanıza olanak sağlanır.

Önemli özellikler

 • Oyuncuların düşmanı alt edebileceği ve düşmanın yaşam alanlarını alaşağı edebilecekleri taktiksel bir oyundur.
 • Oyuncular, seçimlere bağlı olarak tek oyunculu modda veya çok oyunculu modda oynayabilir. Ayrıca takımlar veya gruplar halinde de oynayabilirsiniz.
 • Çok çeşitli savaş alanları size denizde, havada veya karada özel bir deneyim sunacak ve bunlardan herhangi birinde ustalaşabilirsiniz.
 • Ölümcül ormanlarda veya tehlikeli şehirlerde, hatta devasa kutup arazilerinde oyunda ilerledikçe yeni zorluklar ve görevlerle karşılaşacaksınız.
 • Grafikler ve arsa çizgisi mükemmeldir. 3D efekti, oyuncunun tüm çekimleri ve aksiyonları deneyimlemesini daha keyifli hale getirir.
 • Eğer isabetli oynarsanız kısa bir oyundur. 3D oyunlarda iyiyseniz oyunu bitirmek maksimum 15 saat sürer.

Artıları: Bu oyun, iyi grafikler ve senaryo ile birlikte gerçek zamanlı bir savaş alanı deneyimidir ve size ortalama bir bilgisayar gereksinimi getirir.

Dezavantajları: Oyun çok ilginç olsa da, bazı tekrarlayan eylemler ve görevler vardır. Ancak, oyundaki artan zorluklar inkar edilemez.

call of duty black ops resim
call of duty black ops | En iyi savaş oyunları

Ayrıca bunu da okuyabilirsiniz: Call of Duty Warzone Sistem Gereksinimleri ve Oyun Detayları

2. Call of Duty®: Black Ops

Call of Duty, PC için en popüler savaş oyunlarından biridir. Güçlü bir olay örgüsüne ve özelliklerine sahip birincil şahıs aksiyonunu seviyorsanız, bu oyun sizin için mükemmeldir. Bu oyun, özel savaş araçlarını ve ekipman parçalarını kullanan sınıflandırılmış operasyonlarla ve patlayıcı çatışmalarla doludur. Oyuncular için sinematik senaryoyu tamamlayan savaş sırasında oynamak gerçekten yoğun ve zorludur.

Önemli özellikler

 • Hikaye ilginçtir ve oyun sırasında sizi dünyanın çeşitli yerlerine götürür.
 • Oyun, yeni avantajlara ve öldürme serilerine ve silah özelleştirme özelliklerine sahip çoklu oyuncuları içerir.
 •  Oyun, izleme, kaydetme ve paylaşmanın yanı sıra çok oyunculu moddan en sevdiğiniz anları düzenleyebileceğiniz bir tiyatro moduna sahiptir.
 • Arkadaşlarınızla veya düşman oyuncularla solo ve toplu olarak savaşarak oyun becerinizi geliştirebilirsiniz.
 • Zombi öldürme eğlencesi ile ekstra popüler zombi özelliğini olabildiğince oynayabilirsiniz.
 • Oyuncuların, aksi takdirde yakalanmaktan, yakalanmaktan veya öldürülmekten kendilerini güvende tutmaları gerekir ve dünya, oyuncuların varoluşuyla ilgili tüm bilgileri sorgulayacaktır.

Artıları: Bu mükemmel oyun Windows OS, Vista / XP ve 7’de ortalama bir özellik ile oynanabilir.

Eksileri: Özellikler ve unsurlar birinci sınıf olmasına rağmen, bu oyunun fiyatı buna değmez.

world of warship resim hd
world of warship | En iyi savaş oyunları

3. World of Warship

World of Warship, tüm oyun özelliklerine eşit erişime sahip nihai MMO aksiyon oyununu deneyimleyebileceğiniz PC için ücretsiz Savaş oyunlarından biridir. Oyun, dünya savaşı tarihi donanma gemilerine ve savaşlarına dayanmaktadır. Oyunda bombalama, imha etme ve silahla ateş etme veya gökyüzü zanaat silahlarıyla saldırılarla dolu bu savaş gemisinde 300’den fazla gemi savaşıyor.

Bu oyun, arkadaşla veya arkadaşsız oynanması gereken bir oyundur. Ayrıca, birleşip dünyayı fethetmek için takım kurabilir veya solo oynayabilirsiniz. Savaş gemisinin üstesinden gelmek için klanınızı olabildiğince güçlü bir şekilde inşa etmelisiniz.

Önemli özellikler

 • Bu oyun, size gerçek zamanlı bir deneyim yaşatacak nispeten gerçekçi bir ses sistemine sahip mükemmel bir grafik tabanlı oyundur.
 • Oyunda seçim yapabileceğiniz ve ilerleyebileceğiniz çok çeşitli gemiler, size gemilerde geniş bir deneyim türü sağlayacaktır.
 • Ekstra puanlar kazanarak ve en üst klan ligine tırmanarak sunucunuzda en iyisi olabilirsiniz.
 • Mürettebatın performansını iyileştirmek için tarihi şahsiyetleri işe alabilir ve becerilerine birlikte yatırım yapabilirsiniz.
 • Bir oyuncu olarak, salvoda bir gemiyi yıkmak ve büyük silahlarla her şeyi yıkmak için süper tatmin edici bir yeteneğe sahip olabilirsiniz.
 • Oyunda nakliye hattı benzersizdir ve Rus zırhlılarının süper zırhlı cephelerinden İngiliz taşıyıcı halı bombardımanına kadar her şey olabilir.

Artıları: Gemilerin stratejisi, yıkımı, yükseltmeleri ve tarihsel doğruluğu, oyunu oldukça eğlence ve gerçekçilik katıyor

Eksileri: Oyun başlangıçta ücretsiz olsa da, ödemezseniz kullanamayacağınız bazı özellikler ortaya çıkar.

world of tanks hd
world of tanks | En iyi savaş oyunları

4. World of Tanks

World of Tanks, savaşın temel unsurunun Tanklar olduğu, dünya savaşı temalı PC için bir başka savaş oyunudur. Oyunda Bazı zırhlı araçların yanı sıra çok çeşitli tankları da kullanabileceksiniz. Tüm araçlar, oyuncunun tercihine göre benzersiz niteliklere ve benzersiz yükseltmelere sahiptir.

Oyun, mevsimsel olaylar, bol miktarda arka plan değişikliği ve iyileştirme yolları ile doludur. Çarpıcı grafiklere ve kontrole sahip bir MMO aksiyon nişancı oyunudur. Ek olarak, benzersiz masa arenaları ve stratejik oyun, onu oyuncular arasında en çok arzu edilen oyunlardan biri haline getiriyor.

Önemli özellikler

 • Sonunda her yönün kilidini açmak ve savaş alanını keşfetmek için derin bir ilerleme sistemi vardır.
 • Tank yeteneğini ve oyun düzenini geliştirmek için yenilikçi mürettebat güncellemeleri ve daha fazla puan toplama fırsatları elde edebilirsiniz.
 • Bu oyunda 400’den fazla araç var ve her birinin kendine özgü tanımı vardır ve mükemmel şekilde kullanılabilir.
 • Sadece stratejik olarak öne çıkarak zafere ulaşabileceğiniz çok sayıda ünlü tarihi yerde savaşıyor.
 • Keyif alabileceğiniz çok oyunculu bir oyundur. Kendinizi nihai savaşa hazır hale getirmek için farklı köşelerden tüm arkadaşlarınızla oynayabilir veya tek başınıza oynayabilirsiniz.
 • Her savaş farklı ve benzersizdir. Hiçbir savaş eskisi gibi oynanmaz.

Artıları: Oyuncuların taktikler ve eylem planları ile ilerlemek zorunda oldukları hikayede derinliği olan kolay bir aksiyon oyunudur.

Eksileri: Premium ürünler ücretsiz olmasa da, premium ürünler pek fazla avantaj sağlamaz ve bitmez bir öğütme özelliğine sahiptir.

war thunder hd
war thunder | En iyi savaş oyunları

5. War Thunder

War Thunder, muazzam sayıda savaş unsurları ve Birinci Dünya Savaşı’ndan kalma savaş uçaklarıyla savaş alanında gerçek bir savaş deneyimidir. Bu oyun, Windows işletim sistemi, Linux işletim sistemi için en kapsamlı askeri oyunlardan biridir. Mac OS vb. Savaş, farklı köşelerden milyonlarca oyuncuyla sadece karada değil, denizde ve havada da oynanıyor.

Oyun, heyecan verici bir savaş gemisi için Uçaklar, helikopterler, kara kuvvetleri, deniz gemileri içerir. Ayrıca, 1700’den fazla araç ve çok çeşitli savaş durumları, oyunu her açıdan ilginç kılıyor.

Önemli özellikler

 • Farklı işletim sistemlerinden farklı oyuncular aynı sunucuda oynayabilir ve bu muazzam deneyimin tadını çıkarabilir.
 • Savaş alanındaki geniş araç koleksiyonları tarihi belgelerden ve hayatta kalan kaynaklardan gelmiştir.
 • Oyuna ana tarihi savaş tiyatrolarına benzeyen en az 100 harita dahil edilmiştir.
 • Oyuncular için çok çeşitli deneyimler için savaş alanlarında yoğun PvP deneyimine sahip çoklu zorluk ayarları verilmektedir.
 • Sonunda oyunu sıkıcı bulmamanız için araçlarınızda, haritalarınızda, görevlerinizde ve uluslarınızda düzenli güncellemeler alacaksınız.
 • Gerçek hayattaki ses deneyimine ve arka plan müziğine sahip mükemmel grafikler, oyuncuyu oyunun içine tamamen sokmak için size bir hava verir.

Artıları: War Thunder için özel içerik oluşturabilir ve War Thunder Live’da paylaşarak canlı yayına geçebilir, böylece gerçek para kazanabilirsiniz.

Eksileri: Bu ücretsiz oyun belirli bir seviyeye kadar ücretsizdir. Bunu başardıktan sonra, onu sonuna kadar deneyimlemek için premium sürümü satın almanız gerekir.

company of heroes hd
company of heroes | En iyi savaş oyunları

6. Company of Heroes

Company of Heroes, Birinci Dünya Savaşı oyun deneyimine dayanan PC için gerçek zamanlı bir Savaş oyunudur. Oyuncu, oyunun zorluklarının üstesinden gelmek için bir strateji ile ilerlemek zorundadır. Kahraman askerlerin fedakarlıkları, savaşın harap ettiği çevreler, dinamik savaş alanları, size tek bir oyunda olayların mükemmel bir kombinasyonunu sunar. Tarihi Normandiya İstilası ile başlıyor ve Almanlara karşı mücadele, askeri kampanyalar ve hayatta kalma mücadeleleriyle birlikte makinelendi.

Önemli özellikler

 • Olağanüstü savaş alanı olaylarında sinematik bir tek oyunculu deneyim yaşayabilirsiniz.
 • Yüksek grafik kalitesi ve mükemmel ses efekti ile çarpıcı görsel efekt, oyunu tamamen yeni bir seviyeye taşıyor.
 • Her savaş, tamamen farklı gerçek zamanlı fizik açısından diğerlerinden farklıdır. Savaş alanını oyun zamanında yok edebilir ve yeniden şekillendirebilirsiniz.
 • Çevrenizi ve binalar ve de arazi gibi çevreleyen unsurları kendi yararınıza kullanabilir veya reddedebilirsiniz.
 • Bu oyunu ister tüm arkadaşlarınız ister tek başınıza oynama özgürlüğüne sahip. Çok oyunculu modda 2-8 oyuncu aynı anda oynayabilir.
 • Her savaş alanının önemli bir tarihi geçmişi vardır ve ordular birbirine simetrik olarak tasarlanmıştır.

Artıları: Tercihlerinize göre “Saldırgan” veya “Defansif” oyunlarla oyunu özelleştirme özgürlüğüne sahip olacaksınız.

Eksileri: Çevrimiçi topluluk tabakayı beğenmezse, yeni gelenler çok oyunculu modda atılır. Tek modda bile, AI performansı o kadar iyi değildir.

panzer cops 2 resim
panzer cops 2 | En iyi savaş oyunları

7. Panzer Cops 2

Panzer Corps 2, dünya savaşı temalı nihai strateji tabanlı oyunlardan biridir. Bu zaman içinde kanıtlanmış oyun, en son teknolojiye ve bir ana plan formülüne yönelik yeni iyileştirme seviyesi nedeniyle oyuncular için tüm zamanların favorisidir. Oyun sırasında oyunun sonucunu etkileyecek birkaç karar vereceksinizdir.

Panzer Corps 2 derinliği olan, oynaması kolay bir oyundur. Birim hareketi, muharebe, tespit, kuşatma, hava durumu ve düşman ekipmanlarını ele geçirme, sadece tıklama hızından ziyade oyunun sonucunu etkileyecektir.

Önemli özellikler

 • Size savaş alanında en iyi tarihi deneyimi sunmak için İkinci Dünya Savaşı’ndan neredeyse 60 savaş alanı senaryosu ile birlikte geliyor.
 • Araç koleksiyonu açısından, hiçbir oyun dünya savaşı temasıyla bu oyundan daha fazla savaş aracı koleksiyonu getirmedi.
 • Solo oynama ve çarpma modu için çeşitli senaryolar tasarlanmıştır. Yalnız oyuncular için 4 senaryo vardır ve özellikle çok oyunculu mod için 10 senaryo oluşturulur.
 • Skirmish daha fazlası için 6 harita türü ve dört görev türü sunan gelişmiş bir rastgele harita üreticisi vardır.
 • Çok oyunculu modda arkadaşlarınıza karşı oynayabilir veya yalnız oyuncu modunda AI’ya karşı oynayabilirsiniz, ancak çok oyunculu modda çok çeşitli ekstra özellikler vardır.

Artıları: Oyun size aynı stratejik durumu verebilir, ancak taktiksel durum her senaryoda farklıdır, böylece oyun tekrarlı hale gelmez.

Eksileri: Bu oyun, içinde bulunduğu zamana göre oldukça klasiktir. Bazı teknik zorluklar vardır ve kısa kampanyalar oyuncular arasında pek beğenilmiyor.

hearts of iron 4 hd
hearts of iron 4 | En iyi savaş oyunları

8. Hearts of Iron IV

Heart of Iron IV, oyuncuların oyunda uluslara liderlik etme yetenekleriyle uğraştığı için PC için en popüler savaş oyunlarından biri olarak kabul edilir. Bu strateji oyunu, İkinci Dünya Savaşı’ndaki herhangi bir ulusun komutasını almanıza ve onları zafer için kendi taktiklerinizle yönlendirmenize olanak tanır.

Bir lider olarak, tüm ekibinizin savaşı kazanabilmesi için sorumluluk almalı ve buna göre plan yapmalısınız. Toplam strateji, yalnızca kara veya deniz savaş alanında veya havada değil, insanların kalbinde kazanmaktır. Bundan böyle, 2.Dünya Savaşı’nın en büyük komutanları olarak savaşacaksınız.

Önemli özellikler

 • Oyundaki savaş araçları sadece İkinci Dünya Savaşı’ndan kalma ekipmanlar, tanklar, uçaklar, gemiler, silahlar ve yeni keşfedilen kitle imha silahlarıdır.
 • Oyun için siyasi sermaye yaratmak için siyaset ve diplomasi sistemi, ticaret ve kaynak alışverişinde gerçek hayattaki gelişmeleri deneyimleyeceksiniz.
 • Çok oyunculu özellikte 32 oyuncuya kadar tek bir platformda rekabetçi ve işbirlikçi bir şekilde birlikte oynayabilir.
 • Tema ve grafikler, nihai dünya savaşı deneyimi ile mücadeleye dahil olmak için tarihsel doğrulukla yapılmıştır.
 • Bu oyunun öğrenilmesi ve özelleştirilmesi kolaydır ve herhangi bir ekstra ücret veya ödeme olmaksızın gruplar halinde öğrenilebilir.
 • Sizi nihai savaş havasına götüren tarihin, ülkelerin, savaşın ve coğrafyanın birleşik bir oyunudur.

Artıları: Büyük savaşlar daha fazla pratik ve deneyim gerektirse de, yeni başlayanlar büyük zorluklar için deneyim kazanmak adına küçük çevrimiçi oyunlarla başlayabilir.

Eksileri: Oyunun ücretsiz olmayan premium bir sürümü vardır. Oyunu sonuna kadar yaşamak için özellikleri satın almanız gerekiyor.

unity of command 2 hd
unity of command 2| En iyi savaş oyunları

9. Unity of Command II

Unity of Command II, oyuncunun ister başlangıç ​​seviyesinde isterse ileri seviyede olsun, oyunun tadını çıkarabileceği, strateji oyunu hayranları için mükemmel bir savaş oyunudur. Bu son derece parlak akıcı oyuna kolayca erişilebilir ve klasik bir tarihi deneyim yaratan, oyuncular arasında en iyi savaş oyunlarından biridir.

Ordunun mürettebatını, tedarikini ve lojistiğini aynı anda yönetmeniz gereken İkinci Dünya Savaşı sırasında Batı Müttefiklerine liderlik edeceksiniz. Savaş sisi, bilinmeyenleri açığa çıkarmak, düşmanları ele geçirmek ve keşif yapmak sizi oyuna bağımlı hale getirecek.

Önemli özellikler

 • İkinci Dünya Savaşı’nın tarihi temalı benzersiz savaşlara sahip dinamik savaş alanı ve dallanma kampanyaları içerir..
 • Çevreyi keşfetmek için ordu karargahıyla birlikte birimlerin yönünü belirleyen, köprü kuran ve ikmal yapan haritalar oluşturuldu
 • Ayrıca, savaş alanında savaş stratejilerini iyileştirmeye yardımcı olacak birimleri izlemek ve acil durumları tedarik etmek için HQ kamyonları da hazırdır.
 • Kullanıcıların bombalama operasyonları, havadan keşif ve altyapıyı sabote etmek için saldırmak adına varlık sağlamalarına izin verir.
 • Daha fazla oyunda size fayda sağlayacak fırsatları kazanmak için bonus hedeflere katılın.
 • Düşmanlarınızla savaşacak ve geride kalanları yakalayarak düşmanlarınızı ve saldırı konumlarını bulacaksınız.

Artıları: Bu oyunda, oyuncuların, oyuncunun tercihine göre atölye desteğini kullanarak yeni savaş alanları oluşturup paylaşabilecekleri yerleşik bir senaryo editörü vardır.

Eksileri: Savaş teması tam olarak bir savaş oyunu değil; daha ziyade, oyuncunun birçok bulmacayı çözmesi gereken bir bulmaca oyununa benziyor.

arma 3 resim
arma 3 | En iyi savaş oyunları

10. ARMA 3

ARMA 3, geniş bir içerik ve savaş ekipmanı yelpazesine ve sınırsız fırsatlara sahip devasa bir askeri savaş oyunudur. Bu birinci sınıf askeri oyunda 20’den fazla araç ve 40 silah oyuncusu kullanabilir. Açık dünya savaş alanı oldukça ayrıntılı ve zengin bir tarihi geçmişe sahip.

Farklı savaş alanları, tanklar veya uçaklar gibi çeşitli araçlarla tepeler veya tozlu ovalar veya yoğun ormanlar gibi yeni alanları keşfetme konusunda size heyecan verici bir deneyim yaşatacak. Yine, özelleştirilebilir donanımlar ve uzun mesafeli vitesler oyunu daha ilginç ve rekabetçi hale getirecek.

Önemli özellikler

 • Oyun tek oyunculu veya çok oyunculu bir oyun olabilir ; burada solo mod, üç bölümü (Hayatta Kal, Uyum Sağla ve Kazan) tamamlayan bir macera gerektirir.
 • Çok oyunculu oyun, bir takım oluşturmayı, düşmana karşı takım kurmayı ve büyük gruplar halinde savaşlar yapmayı gerektirir.
 • Savaş alanında, bir savaş ustası olarak, diğer oyuncuların savaş alanını gerçek zamanlı olarak etkileme yeteneğine sahipsiniz.
 • Oyuncular, içerik oluşturma ve silahları ve araçları özelleştirme fırsatına sahiptir. Oyuncular ayrıca diğer oyuncular tarafından oluşturulan içeriğin tadını çıkarabilirler.
 • Yüksek grafikler ve yükseltilmiş ses motoru, sizi devasa sandbox bölgesi ile birlikte güçlü bir savaş deneyimine götürecektir.
 • Oyunu istediğiniz gibi oynamanıza izin verilir. Bir hayatta kalma oyunu, nişancı oyunu veya açık bir savaş alanı olarak oynayabilirsiniz.

Artıları: Bir uçağa, tanka binmeye veya bir keskin nişancı ile saldırmaya başladığınızda oyun size tüm gerçek hayat deneyimini verecektir.

Eksileri: Yeni başlayanlar oyunu gerçekten zor bulabilir, çünkü savaş ekipmanını oynamada veya bunlarla başa çıkmada gerçekçilik faktörü, bu unsurlar hakkında hiçbir fikri olmayan biri için kolay değildir.

En iyi Savaş Oyunları Listesi İçinde Bizim Önerimiz

PC için savaş oyunları temelde stratejilerle savaş oyunları oynamayı sevenler içindir. Bu tür bir oyunda daha ileri gitmek için hem aksiyona hem de taktiklere ihtiyaç duyarsınız. Ancak tarihi savaşları seven insanlar bu tarz oyunları yani savaş oyunlaru tarzı oyunları daha çok tercih ediyor. Askeri ekibe liderlik ederek tarihi olayları yeniden canlandırmak, savaş oyunları söz konusu olduğunda farklı bir eğlencedir.

Call of Duty’yi, aksiyon, savaş stratejisi ve güçlü olay örgüsünün mükemmel bir kombinasyonu olduğu için en iyi 10 oyun savaş oyunları arasında öneriyoruz. Mükemmel grafikler ve ses oyunu, oyuncuyu farklı arazilerdeki savaşların dünyasına götürebilir. Bu oyunun, çok çeşitli oyuncularla tek bir oyunda çeşitli savaşlar arayanlar için mükemmel olacağını düşünüyoruz.

İlginizi Çekebilir