1. Anasayfa
  2. İnceleme

Starfield Oyunu Sistem Gereksinimleri Ve Çıkış Tarihi

Starfield Oyunu Sistem Gereksinimleri Ve Çıkış Tarihi
Starfield Oyunu Sistem Gereksinimleri nedir
0

Bir önceki yazımızda Starfield oyunu hakkında bilmeniz gereken bilgilerden bahsetmiştik. Bu yazımızda ise Starfield Oyunu Sistem Gereksinimleri Ve Çıkış Tarihi gibi konulardan bahsedeceğiz.

Ayrıca okumak isterseniz: Bethesda’nın Yeni Oyunu Starfield Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Starfield Oyunu Sistem Gereksinimleri Nasıl Olacak?

Bethesda, yıllardır tüm Fallout ve The Elder Scrolls oyunlarında Creation Engine’i kullanıyor. En son Starfield fragmanında gördüğümüz gibi, yeni oyun Creation Engine 2 ile gelecek. Bu da Starfield’ın gerçekten de gelecek nesle yakışır görsellere sahip olacağı anlamına geliyor. Yakın zamanda yayınlanan fragman zaten bu motorla oluşturulmuş ve gerçekten güzel grafiklere sahip.

Starfield oyunu Sistem gereksinimlerine baktığımızda ne yazık ki yakın zamanda piyasaya sürülen Starfield ile kıyaslayabileceğimiz ve yaklaşık sistem gereksinimleri sunabileceğimiz bir oyun yok. Ama ortalama bir tahminde bulunursanız; Starfield oynamak için büyük olasılıkla en az bir AMD Ryzen 5 2600 veya eşdeğeri bir işlemciye ihtiyacınız olacak. Grafik kartına gelince, bu oyunu sorunsuz oynamak için en az 6GB veya 8GB video belleğe sahip bir grafik kartına ihtiyaç var gibi görünüyor. Bu nedenle, en az bir RX 5700 XT veya GTX 1080ti serisi grafik kartına sahip olmak, Starfield deneyiminizi büyük ölçüde iyileştirebilir.

Starfield Çıkış Tarihi Ve Starfield Oyunu Hakkında Bilinmeyenler

Aslında Starfield, Bethesda CEO’su Todd Howard’ın çocukluğundan beri üzerinde çalıştığı bir kavram. Howard’ın açıklamalarına göre 1994 yılında bile Apple II bilgisayarının hafızası bitene kadar bu oyun üzerinde çalıştı. Daha sonra Starfield konsepti birçok Bethesda oyununda denendi, ancak teknik kusurlar nedeniyle başarı ile taçlandırılamadı. Nihayet 2013 yılında Starfield’ın resmi olarak temelleri atıldı ve 2018’de oyunla tanıştık.

Starfield, Skyrim’in Xbox’a özel olarak 11/11/11 sürümünden tam 10 yıl sonra, 11/11/22’de Xbox Series S / X ve PC’de piyasaya çıkıyor. Ancak Starfield, ilk günden itibaren Xbox Games Pass’ta oynanabilecek. Todd Howard’a göre stüdyo kesin olarak çıkış tarihini biliyor. Başka bir deyişle, büyük bir aksilik olmazsa, 11 Kasım 2022’de Starfield’ı vuracağız. Starfield hakkında ne düşünüyorsunuz? Oyunla ilgili yorumlarınızı ve beklentilerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

 

 

İlginizi Çekebilir