1. Anasayfa
  2. Haber

FPS Oyunlarında Aim Nasıl Geliştirilir?

FPS Oyunlarında Aim Nasıl Geliştirilir?
FPS oyunlarında aim geliştirme
0

Özellikle online fps oyunları hayatımıza girdiğinden beri inanılmaz derecelerde çok oyuncu sayısına ulaştılar. FPS oyunlarında aim nasıl geliştirilir? Sorusuna Oyun Post olarak yanıt vermeye çalışacağız. Dikkat etmeniz gereken birkaç farklı ana başlık sayesinde, sizlerde fps oyunlarında daha iyi nişan alabileceksiniz.

Aim’inizi geliştirmek için dikkat etmeniz gereken konular;

  • Donanımınızın oyuncu donanımı olması, oyuncu donanımı değilse bile en azından sizlere ergonomik açıdan rahatlık sağlaması oldukça önemli.
  • Sürekli oyunu oynamak ve silahların özelliklerini öğrenmek de aiminizin gelişimine katıkada bulunacak etkenlerden.
  • Oyun içerisinde daha iyi nişan almanı için reflekslerinizi geliştirici ve sadece nişan yeteneğinizi geliştirme üzerine kurulmuş sitelerden de faydalanabilirsiniz.

Daha İyi Aim İçin Daha İyi Donanım Gerekebilir

Aiminiz hakkında diğer konulara geçmeden önce, fare hassasiyeti ayarlarınızı kendinize en uygun biçimde ayarlamanızı önermekteyiz. Daha iyi aim için farenizin verdiği yanıt süresinin en kısa sürelere indirilmiş olması gerekir. Bu özellikte genellikle oyuncu mouselarında bulunan bir özelliktir.

Ekipman seçimi yaparken tepkime süresinin yanında dikkat etmeniz gerekenler;

  • Daha iyi olmak için alacağınız farenizin, sizlerin eline ergonomik olarak oturmasını tavsiye ediyoruz.
  • Uzun süreli kullanımlar için elinizi yormayacak bir mouse tercihi yapabilirsiniz.
  • Fareniz için uygun ve kaliteli bir mouse pad de almanız gerekenler arasında.
  • Unutmamanız gerekense, farenizin kalitesini göstermesi için uygun ortam koşullarını sağlayacak olan şeyin mousepad olduğudur.

Aim Antrenmanı Yapabileceğiniz Siteler

Aiminizin iyi olması demek, tepkimenizin yani reflekslerinizin iyi olması demektir. Aim antrenmanı siteleri sayesinde, reflekslerinizi geliştirebilir ve daha kısa sürede rakiplerinize karşılık verebilirsiniz.

Ziyaret edebileceğiniz Aim antrenman sayfaları;

Bu ve benzeri siteler sayesinde aim antrenmanlarınızı yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizler için FPS oyunlarında aiminizi geliştirme konusunu işledik. Makalemizi beğendiyseniz ve yeni makalelerimizden haberdar olmak istiyorsanız, Oyun Post olarak bizlerin sizlere bildirim göndermesine izin verebilirsiniz.

Aim ve refleksler konusunda son bir uyarı yapmak gerekirse, yaş ilerledikçe reflekslerinizin azımsanmayacak oranda düşüşe geçeceği olacaktır. İleride kariyer olarak e-sporcu olmayı düşünenlere, refleks antrenmanı yapmayı bırakmamalarını öneririz. E-sporculuk da futbol sporcuları gibi belirli yaşa kadar fiziksel olarak verimli olabileceğiniz bir meslektir.

İlginizi Çekebilir