1. Anasayfa
  2. Haber

System Shock Remake 7 Dakikalık Oynanış Videosu Yayınlandı

System Shock Remake 7 Dakikalık Oynanış Videosu Yayınlandı
system shock remake video
0

Nightdive Studios, yenilenen System Shock’taki keşif sürecini gösteren yedi dakikalık bir video yayınladı. Stüdyonun kendisi videoyu teaser olarak adlandırıyor. İçinde, karakter ikinci seviyeden geçer 

Alıntıda, kahraman farklı silahlar kullanarak düşmanlarla savaşıyor, engelleri aşıyor ve kablolarla bir bulmacayı çözüyor. Bütün bunlar gizemli ve aynı zamanda büyüleyici bir müzik eşliğinde gerçekleşiyor

Şubat ayından bu yana  , yeniden yapılanmanın bir demosu Steam , GOG ve  Epic Games Store’da mevcut ve ayrıca buradan ön sipariş verebilirsiniz. Oyun, 2021 yazında PC’de ve daha sonra Sony ve  Microsoft konsollarında çıkacak .

System Shock Remake Oyunu İlk Ne Zaman Yayınlandı?

Bildiğiniz gibi 1994 yılında, Looking Glass Technologies, daha sonra bu isimle anılacak olan serinin ilk oyunu olacak olan System Shock adlı bir oyun yayınlamıştı. FPS, RPG ve korku türünden öğeler barındıran bu oyun Cyberpunk bilimkurguları arasında önemli bir yer edinmiştir.

2072’de geçen oyunda, TriOptimum’un Citadel Station uzay üssünün hacklenmesinden sonra olanları yeniden yaşıyoruz. Bu hacker saldırısından sonra istasyonun yapay zekası SHODAN, bilincini yeniden kazanır ve Hal 9000’i fena şekilde aratan psikopatlar gibi davranmaya başlar. Geçen yıl yapılan bu yeniden yapılanma listesindeki birçok oyun gibi System Shock da zamanının teknolojisiyle sınırlı bir oyundu. O zamanlar çok büyük oyunlar yapmak imkansızdı. Ayrıca, o zamanlar mevcut kaynaklar da sınırlıydı.

Nightdive Studios, oyunu güncellemek için çalışmalara başlamış ve coşkulu bir hayran kitlesinden 1.3 milyon dolar toplamıştı. Yeni oyun için bir oynanış fragmanı da Guerrilla Collective tarafından geçen sene yayınlanmıştı. Oyunun yeniden çevriminin zorlu yolculuğu, 2018 yılında kesintiye uğramasına rağmen devam ediyor.
Oyunun yeniden yapımında önemli ilerlemeler sağlandığı biliniyor. Dileyen bile yeni ürünün demo sürümünü Steam ve GOG üzerinden indirip oynayabilir. Demo şu anda alfa aşamasındayken umut verici görünüyor.

Ayrıca bunu da okuyabilirsiniz: Bethesda’nın Yeni Oyunu Starfield Hakkında Bilmeniz Gerekenler

System Shock remake ve devam oyunları yeni nesil tarafından çok az bilinirken, ikinci oyunun oynanış tarzı ve genel hikayesi de büyük ölçüde aynı ekip tarafından geliştirilen Bioshock’a ilham kaynağı olarak biliniyor.

7 dakikalık System Shock Remake Teaser videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz. Bu yedi dakikalık video, oyunun ikinci bölümü olan “Research” bölümüne odaklanıyor.

İlginizi Çekebilir